Soinin kirkko jättikorvauksiin

3154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Keskiaikainen barbaria, eikä maltillista muslimia ole. Lisäksi haluaisin sanoa kaiken sen islaminuskoisia nöyryyttävän mitä tällaisissa vihakirjoituksissa yleensä on tapana, mutten jaksa kirjoittaa enempää.

T: Pyhä kristinusko

Äänestä
  • kääntyy sun koneella islamilais vastaiseksi kiihkoksi ja pedofilia syyttelyksi! Eli sun mielestä katollinen kristitty on oikeutettu pedofiliaan, mutta islamilainen vastaava tuomittava.
    Aikas erikoinen näkemys kun yleistävä tuomio uskonsuuntaan katsomatta, olisi oikeampi ratkaisu.

    Äänestä

  • pedofilia kirjoitti:

    kääntyy sun koneella islamilais vastaiseksi kiihkoksi ja pedofilia syyttelyksi! Eli sun mielestä katollinen kristitty on oikeutettu pedofiliaan, mutta islamilainen vastaava tuomittava.
    Aikas erikoinen näkemys kun yleistävä tuomio uskonsuuntaan katsomatta, olisi oikeampi ratkaisu.

    Kysy vaikka Sampolta. Herra Jumala on meille ilmoittanut ettei herra Allahia ole lainkaan olemassa. Ei kristityn papin pikku lastenraiskuut ole pedofiliaa, vaan pyhä kristitty siunaus jolla osoitetaan, että islam on keskiaikanen pedofiiliuskonto. Katos se menee sil viisiin, et maassa maan tavalla. Suomessa asukkaista lähes kaikki ovat kristittyjä, vain n. 0,5% on muslimeja.

    Täällä naisten alistaminen on sitä, että naiset pitävät huivia päässään omasta tahdostaan. Naisten vapaus on taas sitä, että alle 20 vuotiaat missikandidaatit pakotetaan keikistelemään kapakoissa alusvaatteisillaan kännissä oleville keski-ikäisille juoppolalleille. Vapaus on tulla hakatuksi miehensä toimesta, vapaus on tulla raiskatuksi laillisesti avioliitossa vuoteen 1994 asti. Vapaus on edetä urallaan puolta hitaammin. Vapaus on saada pienempää palkkaa, vapaus on tulla murhatuksi aviomiehen mustasukkaisuuden takia.

    Suomi on vapaa maa kristityille valkoisille heteromiehille. He päättävät mitä vapaus on kaikille muille ja mitä on alistaminen, rasismi ja johdonmukaisuus. Lisäksi he ovat uhreja, maailman suurin uhriryhmä jota kukaan ei tunnu ymmärtävän. Nyyh.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyväksikäytöstä,,, kirjoitti:

Tätä kirkkoa soini mannekiinaa:

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200903149242548_ul.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu