Sattuipahan vaan silmään että HK:n Popsi kevyt nakit olivat tänään Lidlissa 1 € ja Citymarketissa 1,25 €. Tämä siis tilanne Rovaniemellä.
HK:n popsi kevyt
6
1137
Vastaukset
- 2890347234239879
Pisti silmään että juurikin sama tuote oli eräänä päivänä Euromarketissa 0,50€ ja Lidissä 1,00€.
- euromarketissa
Euromarket ei enää vie eurojani, sillä sieltä ei saa enää suomalaista maitoa.
- tuo suomalainen maito
euromarketissa kirjoitti:
Euromarket ei enää vie eurojani, sillä sieltä ei saa enää suomalaista maitoa.
Vie suomalaisen kuluttajan rahat punikkimkaajusseille. MTK ja Valio ovar saaneet rahastaa monopolin tavoin jo ihan riittävästi suomalaisia kuluttajia.
- lehmä on lehmä
euromarketissa kirjoitti:
Euromarket ei enää vie eurojani, sillä sieltä ei saa enää suomalaista maitoa.
Ulkomainen tuote parempaa laatua, ja ehdottomasti Liidelistä.
- assss
lehmä on lehmä kirjoitti:
Ulkomainen tuote parempaa laatua, ja ehdottomasti Liidelistä.
ellei sitten nykyään joku muu meijeri tee sitä Lidl:lle. Merkki on Milbona. Siinä purkissa on jokin koodi, josta näkee meijerin koodin. Jostain, esim. netistä voisi vielä löytää tiedon mikä meijeri ja missä maassa on purkittajana.
- E-ryhmää
assss kirjoitti:
ellei sitten nykyään joku muu meijeri tee sitä Lidl:lle. Merkki on Milbona. Siinä purkissa on jokin koodi, josta näkee meijerin koodin. Jostain, esim. netistä voisi vielä löytää tiedon mikä meijeri ja missä maassa on purkittajana.
> Jostain, esim. netistä voisi vielä löytää tiedon mikä meijeri
Tuoltahan ne suomalaisten tuotantolaitosten koodit löytyy:
http://www.evira.fi/portal/fi/elintarvikkeet/valvonta_ja_yritt__j__t/hyv__ksytyt_laitokset/
Ruotsalainen maito ei muuten päässyt parhaaseen E-ryhmään..
http://www.maaseuduntulevaisuus.fi/uutiset/paauutiset/03/fi_FI/maidon_laatu/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455210Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1271671Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella151589Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "511560- 141275
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v41200No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol22110081-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171057Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771018Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah60857