Nyt on rekattu tämä nikki, gyrus olikin varattu jollekin. Tervehdys kaikille hulvattomille kavereille =D Kokeilen tässä vain toimiiko tämä!
testing
iaurwen
20599
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
olet varmaan kuusta, etkös..
... vaahteraa AAAHHHAHHAHHAAAA
Jippiiiii...päivän paras uutinen! Jes!!! Nyt keitän kahvit..ja ihan heti! ;-D
and thanks for the sähköposti =D
Hyvin pelittää! Jatketaan!
menen tässä välissä saunaan, mutta sitten keitän iltakahvit ja istun taas koneelle :)
Kössö kehiin, jos olet paikalla, jookosta, kehitetään jotain räävitöntä! Voisin vaikka referoida teille yhden papin höperön kirjoituksen, joka oli täällä paikallislehdessä.
pappien testejä löytää vaikka mistä. Eihän ne just muuta osaakaan, kuin kirjoittaa höperöitä.
Mutta laita vaan tulemaan referaattia.
rekattujen joukkoon. :)
tuntuu jotenkin pollealta nyt, kun on virallisesti oma nikki!
sinähän valitit, ettei rekkaaminen onnistu. Oletko seurannut keskusteluja lähaikoina?
toki tiiviisti, ja nyt kun poikani Teuvo (nimi muutettu) hoiti tämän rekkauksen, pääsin taas baanalle mukaan - siinä rekkauksessa oli vain semmoinen yksi vaihe, jota en ollut osannut tehdä oikein.
Minä halusin rekkautua, koska H.H. taisi varastaa viikko takaperin erimielisyyksiemme huipuksi gyrus-nikkini ja kirjoitti sillä viestin. Sen jälkeen hän edelleen väitti minua luonnehäiriöiseksi. Tälle jutulle poikani Teuvo (nimi muutettu) nauroi tosi makeasti. Minustakin nikkivarkaus on alapuolella kaiken arvostelun.
Nytpä ei sellaista enää pääse tapahtumaan.
Mutta tosi hauskaa päästä taas tänne riekkumaan =D
että olet mukana:-)
kuin teet rikosilmoituksen nikkivarkaudesta. :D
laiva on lastattu ja keinuu. Tähän arkkiin kannattaa tulla :D Tuuthan kokoukseenkin?
Kiva kun tulit takaisin. Mistä moinen nimi?
... laati Sormusten herra -romaanisarjaansa varten ns. haltiakielen, ja sitä taitava voi helposti suomentaa: iaurwen = vanha rouva :)
sinäkö muka vanha! Höpö höpö.
Haluaisin opetella vielä espanjankielen, mutta olen liian laiska. Minusta siinä on kaunis sointi. Mitään ihan uppo-outoa haltiakieltä en kyllä ikinä oppisi.
Yéni únótimë ve rámar aldaron.
Ah! Kultana putoavat lehdet tuuleen, pitkät vuodet lukemattomat kuin puiden siivet.
Muistatko, kenen hautakivessä luki: "Häntä ei voitettu"?
"Muistatko, kenen hautakivessä luki: "Häntä ei voitettu"?"
Muistan lukeneeni tuonkin jostain, mutta ei nyt millään tullut äkkimiettimisellä mieleen. Kelailin haltiakuninkaita Finwëstä yms. alkaen mutta ei... Ainoat hautakirjoitukset jotka nyt tulevat päähän ovat kääpiö Balinin ja Kullervo-kopio Túrinin. Siitä on niin kauan kun on tuota Tolkien-mytologiaa selaillut, etten edellä kirjoittamaani runoakaan enää muistanut paria virkettä enempää. Ja siinäkin tein virheen: pitäisi olla laurië eikä Iaurie isolla iillä...
Tuossa Tolkien itse muuten lausuu runon kokonaisuudessaan:
http://www.youtube.com/watch?v=6de_SbVUVfA