Hieno työ Vanhanen

Ihailen

Hienoa Vanhanen, sinä olet tehnyt hienosti työtäsi. Kokoomus on jäänyt apupuolueeksi, kun sinä olet johtanut hallitusta. Toivon että jaksat vielä johtaa keskusta vaalivoittoon seuraavissa vaaleissa.

Sdp:n ja persun gallup luvut kyllä kalpeevat kun sinä leikkaat näiden punikkien työttömyysturvan samalle tasolle kuin peruspäiväraha on ja kaikki työ on otettava vastaan oli palkka mikä tahansa.

Toivon että saat lupauksesi mukaisesti pidettyä viljelijöiden eläkeiän nykyisellään ja lomapäiviä tulee lisää.

7

274

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Fantastisempaa saa historia...

      Valtiomiesmäistä johtajuutta tosiaan oli keksiä tämä suuri isänmaan pelastava Ruka-operaatio ja vielä ihan yksin siellä valkoisilla hangilla kekkosmaisesti lylyä lykkien.

      Ehkä Renny Harlin joku päivä vielä ohjaa elokuvan näistä kansakunnan kohtalonhetkistä ja Kiasman eteen pystytetään Matti-monumentti jälkipolvien ihailtavaksi. Ratsastajapatsas voisi olla sopiva, kun siinä on jo yksi lähistöllä muutenkin.

      • Ihailen

        Toivon että tämä Mannerheim elokuvan rahankeräys suunnataan Vanhasen elokuvan tekemiseen.
        Minun ehdotukseni on yksinkertainen: Valtakunnan hiihtäjä.
        Minä uskon että tähän saadaan rahoitus nopeasti kuntoon, KMS ja MTK tulevat olemaan pääponsorit hyvällä osuudella.


      • Kullattu pronssipatsas

        täytyy olla vanhuksellee ja kataiselle täyttä kultaa!


      • kainalossa känny ja lakikirja!
        Kullattu pronssipatsas kirjoitti:

        täytyy olla vanhuksellee ja kataiselle täyttä kultaa!

        kataisesta en saa tarpeeksi pientä fonttia, mutta kultaahan poliissitkin kaiveli siellä kataisen kansan kotitontilta kai saunan takaa, asiasta ei ole kuulunut yhtään mitään aikoihin.


      • NAAMAA :

        siitäkö tunnistaa nykykepulaisen valtiomiehen ????


    • avustajat, joita lienee 29

      heippa.

    • tunnetusti...

      vaikea laji. Mutta harvoin tällaisia rimanalituksia näkee sittenkään.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      116
      5010
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3623
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2450
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1568
    5. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      41
      1540
    6. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      24
      1454
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1272
    8. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1168
    9. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      16
      1152
    10. 165
      1099
    Aihe