Mielipide

Saliksista

Olen osallistunut suomi24 keskusteluiden mm. matkailupalstoilla aiheisiin, joissa osallistujien määrät ovat tuhansissa, näillä sivuilla määrä näyttää jäävän kymmeniin, korkeintaan satoihin. Löysin nämä sivut nyt sattumalta ja kirjoitan tähän lyhyen kommenttini.

Ohjelma on suurenmoisten näyttelijöiden ja tietysti myös käsikirjoittajien, ohjaajien ym. toimesta hienosti toteutettu kokonaisuus, mikä näyttää uppoavan suomalaisiin katsojiin hyvin.

Meillä oli digiaikaan siirryttyä ongelmia sovittimen kanssa, minkä vuoksi ko. ohjelmasarja jäi lähes vuoden verran seuraamatta. Nyt olen jäänyt juonen osalta niin pahasti kärryiltä, että asioihin on vaikea taas päästä mukaan.

Minulla ei kuitenkaan ole enää entistä mieliohjelmaani lainkaan ikävä. Ennen jopa saunavuorot talossa tuli sovittaa tämän ohjelman esitysaikojen puitteisiin. VHS:n tehtyä lopullisen lakon ongelmat eivät ainakaan vähentyneet.

Tätä nykyä minulla ei ole kuitenkaan yhtään ikävä Jennin bilettämistä, Ismon huonoa tuuria, sinänsä sympaattisen Sepon äksyilyä tai Tanjan teennäistä hymyä.

Toivotan faneille ja etenkin ohjelman tekijöille kaikkea parasta jatkossa. Salatut Elämät kyllä ylittää tasossa useimmat amerikkalaiset saippuasarjat, useista viihdeohjelmaformaateista puhumattakaan.

0

296

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

        Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
        Maailman menoa
        4
        2726
      2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

        Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
        Sinkut
        106
        2551
      3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

        Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
        Maailman menoa
        4
        2239
      4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

        Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
        Maailman menoa
        44
        1855
      5. Miten must tuntuu

        et sä ajattelet mua just nyt
        Ikävä
        32
        1443
      6. Anteeksipyyntöni

        Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
        Järki ja tunteet
        14
        1433
      7. Kun et vain tajua että

        sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
        Ikävä
        176
        1155
      8. Sydämeni valtiaalle

        En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
        Ikävä
        101
        1144
      9. Persu ajoi autoa

        Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
        Perussuomalaiset
        20
        1053
      10. Oletko tyytyväinen

        Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
        Ikävä
        81
        938
      Aihe