Eniro kieltää keskusteluohjeissa rasismin, mutta tälläkin palstalla osoittaa sääntöjensä olevan pätkä kuollutta tekstiä.
Homottelu on samanlaista rasismia kuin rotuun, ihonväriin, ulkonäköön, poliittiseen näkemykseen tai uskonnolliseen suuntautumiseen kohdistuva mollaaminen ja syrjintä. Hölmöilevän huumorin varjolla tapahtuva rasistinen keskustelu ei ole mitenkään puolusteltavaa sekään.
Historiassa on esimerkkejä siitä mikä on rasismin sanallisesta vaiheesta seuraava askel, - se on väkivalta. Sitäkö Eniro tukee lepsulla toiminnallaan?
Oikea tie keskustelupalstojen siivoamiseen on nollatoleranssin käyttöönotto. Todennäköisesti tällä palstalla tuohon homo-rasismiin syyllistyviä on vain kaksi kolme, mutta sitäkin ahkerampaa, kirjoittajaa.
Oiva Härkönen teki aiemmin samansuuntaisen avauksen, mutta asian vakavuuden kannalta on syytä palata aiheeseen uudelleen. http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=1500000000000105&posting=22000000042463617
Olen aiemmin lähettänyt Eniron ylläpidolle tämän kirjoituksen kanssa samansisältöisen suoran viesti, mutta kun sanotaan kertauksen olevan opintojen äiti ja oppimista ei vielä näytä tapahtuneen, niin laitan tämän kirjoituksen näkyviin.
Nollatoleranssi homottelulle!
ylihiihtäjä
6
248
Vastaukset
- avauksinesi
ja homomuninesi.
- hölmö -
kepulainen vastasi! Tunnisti itsensä!
- ylihiihtäjä
…siinä osoitat minun olevan sataprosenttisen oikeassa.
- navettacam
ylihiihtäjä kirjoitti:
…siinä osoitat minun olevan sataprosenttisen oikeassa.
- sonnimies,
navettacam kirjoitti:
jolla tunnustaa paneskelevansa lehmiä. On kai se vaihtelua runkkaamiseen, mutta kyllä se vielä inhottavampaa on kuin homostelu.
- niinkö luulet
lueppas 1 Timoteuskirjeen 1 luku ja jakeesta 10
Miehimys on HOMO. ekä se miksikään muutu, kun se näin on.
Tee parannus synneistäsi, jos vielä puoluatat
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754537Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053769Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423473Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891229- 1181035
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.129950- 55925
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837