EU on organisoinut propagandansa tukijoiksi erityisen n. 600 henkilöstä koostuvan kutsuttavan tiedottajaverkoston. Sen jäsenillä on oma virkansa muualla kuin EU:ssa, mutta heidät on koulutettu ja palkattu tekemään asiantuntijan kaavussa tapahtuvaa propagandistista tiedotusta EU-liittovaltion puolesta.
Suomessa näitä vieraan EU-vallan TEAM-agentteja ovat Kari Alho (ETLA), Turo Bergman (SAK), Pentti Bruun, Peter Ekholm (SITRA), Filip Hamro-Drotz (teollisuus ja työnantajat), Aira Kalela (ympäristöministeriö), Maire Laitinen (Sonera Oyj), Erkki Nordberg(puolustusvoimat), Johannes Pakaslahti, Marja-Liisa Peltola (Keskuskauppakamari), Tuulikki Petäjäniemi (työministeriö), Eija Ristimäki (yliopisto), Henrik Räihä (kauppa- ja teollisuusministeriö), Leena Simonen (ympäristöministeriö), Juha Talvitie ja Leif Åberg (yliopisto).
Suomessa näitä vieraan EU-vallan TEAM-agentteja ovat Kari Alho (ETLA), Turo Bergman (SAK), Pentti Bruun, Peter Ekholm (SITRA), Filip Hamro-Drotz (teollisuus ja työnantajat), Aira Kalela (ympäristöministeriö), Maire Laitinen (Sonera Oyj), Erkki Nordberg(puolustusvoimat), Johannes Pakaslahti, Marja-Liisa Peltola (Keskuskauppakamari), Tuulikki Petäjäniemi (työministeriö), Eija Ristimäki (yliopisto), Henrik Räihä (kauppa- ja teollisuusministeriö), Leena Simonen (ympäristöministeriö), Juha Talvitie ja Leif Åberg (yliopisto).
Vastaukset 7
Vanhimmat
palkattu näennäis-kriittiseksi lausuntojen antajaksi.
Mutta menkäähän alla olevaan osoitteeseen.
Pääsemme EUrosvo-liitosta eroon kun viestitämme Seppo Sivosen kirjoituksen
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&con ference=1000000000000008&posting=22000000001760155
sisällöstä sonera-kirjan lailla suusta suuhun.
Sitten katsotaan, ketkä kansanedustajat täydestä sydämestä olivat "päätöksen" takana.
Silloin alkaa syyllisyyden vierittely pois omilta hartioilta ja muiden syyttely.
aina niin usein, että se näkyy Euroopan Unioni otsikon alla, sillä maanpetturit yrittävät tod. näk. vierittää kirjoitustasi pois näkyvistä.
Samalla kysyisin isänmaallisilta suomalaisilta veikkauksia, keitä tämän listan henkilöitä täällä keskusteluissa esiintyy.
Itse veikkaisin osaa seuraavasta joukkiosta:
-european 10-
-emuri 8
-VilleL 6
-Jerry Falwell 9
Numerot nimimerkkien perässä ovat todennäköisyyksiä kouluarvosanoilla 4-10.
Voihan tietysti olla niinkin, että jokainen näistä nimimerkeistä on vain valheen ja petoksen uhri.
Tuossa EU-porukassa ainoa on VilleL, joka on itse perehtynyt aatteisiinsa. Muut nojaavat valtavirtaan ja killuvat siinä, kun eivät itse osaa ajatella. Nämä ovat pelkkiä niitä uhreja. Ville on sentään itse ajatellen päätynyt mielipiteisiinsä, mistä täytyy antaa tunnustus.
On olemassa porukkaa, joka nojaisi mihin tahansa suuntaan ja paradigmaan joka kulloinkin on vallassa! Jos Suomi olisi EU:sta vapaana ja eduskunnassa itsenäisyys-mielinen konsensus, niin nuo samat herrat selittelisivät täällä mahdollisia EU-jäsenyyden kannattajia vastaan.
täällä ei nyt näitä eurohurmoslaisia näy, kun on vielä lyöty nimiä pöytään. Onko niistä mykkiä tullut?
Tämä vain todistaa sen kuuluisan väitteen, että tosipaikan tullen tämä porukka on hiljaa:)
...sen lauluja laulat.
lataavat akkujaan;))
linkitin mielenkiintoisen alustuksesi myös Perussuomalaisten sivuille. Käväise sivuilla silloin tällöin, jos tarvitseisi sielläkin kommentoida jotain.
Kirjoituksesi on erittäin ajankohtainen ja harmi, että vieri jo tälle kakkossivulle...
Nosta se vain keskusteluun uudestaan ja vie muillekin saiteille.
Hyvä kirjoitus.
Tuo esiin visusti vaietun asian yhteiskunnassamme.