Haluaako suomalaiset ennemmin homppeliviihdettä

Kuin Mikkosia?

Tykkääkö suomalaiset nykyään enempi homppeliviihteestä, kuin esim. Mikkosten asiaohjelmasta?
Mikkosethan käsittelee monia nykypäivän tabuja ja ongelmia niiden oikeilla termeillä.
Itse tykkäsin että löytyy vielä suoraselkäisiä ihmisiä, joille perheen arvot merkkaa jotakin.

2

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei oikein...

      Juu, sehän se perheen onnea ja hyvinvointia lisää, että pikkujätkiä näytetään telkussa ääliömäisten vanhempiensa rinnalla.

      Jos vanhemmat ovat niin julkisuudenkipeitä, että haluavat tunkea itsensä telkkuun on se heidän asiansa, mutta lapsia tulee sääli. Varmasti kiusataan koulussa ja muutenkin jopa asiantuntijat sanoo, että nämä lapset ovat LIIAN NUORIA TOSITELEVISIO-OHJELMAAN.

      Mutta ehkä ne Mikkoset tietävät tämänkin asian muita (jopa asiantuntijoita) paremmin.

    • en katso

      ollenkaan suomalaisia sarjoja, enkä mitään suomalaista ohjelmaa! Avasipa telkkarista minkä kanavan tahansa, aina siellä istuu ryhmä ukkoja ja akkoja höpöttämässä jonnin joutavia. Äkkiä vaihdan kanavaa, mutta taas on samanlaista! Eri ihmiset vain. Eipä ole enää telkkarissa kovin paljoa katsottavaa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      234
      3982
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2297
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      140
      1449
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      929
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      920
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      827
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      756
    Aihe