kYLLÄ OTTAA

PÄÄHÄN

Yritin saada netistä nopeasti tietoa yksityisten lääkäripalvelujen aukiolosta sunnuntaina. Ei tullut mitään. Haulla "Hyvinkään lääkärikeskus", Pipetti" ym. tuli kyllä lukematon määrä osotteita, mutta kaikki oli jonkun välittäjän sivuja. Keltaiset sivut, Yritystele, Inoa .... Niissähän ei näy kuin katusoite ja puhelinnumero, joissakin myös kartta. Miksi tällaista pelleilyä. Kotisivua, jossa olis tarvittava info, ei löydy.

6

817

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ens hätää...
    • jaettiin pari

      viikkoa sitten ilmaisjakeluna alueen puh.luettelo,jossa mm.kaikki lääkäriasemat.

    • kirjoitat

      Heikkoa on tiedonsaanti noissa jutuissa. Jussintorin Ensiavulla on näköjään periaatteessa nettisivut
      http://www.hyvinkaanensiapu.fi
      muttei toimi. Jussarin Ensiapu on auki muistaakseni 9-15 sunnuntaisin.

      Olisi kiva, jos lafkoilla olisi informatiiviset, toimivat sivut. Hintatiedotkin olisi kivoja.

    • Satamajätkä
    • osaaja.
      • päähän

        Löysin sitten lopuksi kun tarpeeksi monia availin. Hakusanoina käytin mm
        - lääkärikeskus
        - pipetti
        - helsingin lääkärikeskus
        - ym

        Yllätti vaan kun kiire oli ja olis pitänyt saada nopeasti aukioloajat. Käytän yleensä nettiä tämäntapaisiin hakuin. Puhelinluettelossa teksti on niin pientä, että tarvitsen suurennuslasin lukeakseni. Näissä yritysluetteloissa netissä saisi olla myös e-mail osoitteet ainakin pääfirmalle. Niiden osiahan nämä hyvinkääläiset näyttää nyt olevan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      5
      2732
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2571
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      9
      2259
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1865
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1443
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1433
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      176
      1155
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1144
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1053
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      938
    Aihe