Porvarit on huolissaan, kun työläiset ei lähde.

heidän komenneltavikseen suunniteltuihin maakuntajoukkoihin. Kysymyksessä onkin entisen suojeluskuntien perinne joukot! Niihin ei tule yhdenkään vasemmistolaisen mennä! Lahtarit järjestäytyy uudelleen.
3144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Aika usea. mm SDP puolueessakin enemmistö lähes haluaisi Natoon.
Jutta haluaa Natoon.
Paavo, Liisa.
Erkki ei halua.
Tennilä haluaisi Varsovanliittoon, jos olisi vielä.

Jos valinta:
Varsovanliitto vai Nato. Kumpi ?

Toverit minä luotan teihin, ken saa pistoolin, toimii johtajana. KUka ?

Äänestä

Eiköhän demarit ja kokoomus seuraavassa yhteishallituksessa vie Suomen Natoon.

Äänestä

Varma ja muut punikit kuriin...;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


varma.kosto kirjoitti:

heidän komenneltavikseen suunniteltuihin maakuntajoukkoihin. Kysymyksessä onkin entisen suojeluskuntien perinne joukot! Niihin ei tule yhdenkään vasemmistolaisen mennä! Lahtarit järjestäytyy uudelleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu