Meller pauhaa tuomioita lähestyen orgasmia ja juuri selvästi dementoitunut mummo soittaa: meenkö nyt nostamaan kaikki rahani, lopetanko suoraveloitukset, pankkiin tulee mun eläke ja asumistuki, mitä teen. Meenkö hamstraamaan ruokaa huomenna. Tosi kiva panna mummot sekaisin.
Meller pauhaa
9
475
Vastaukset
- sai hyvät
ohjeet.
- samaa
lähetystä. Teen kauppalistaa. Kynttilöitä, sulakkeita, tulitikkuja, kuukautissiteitä suolaa, kahvia, kuivattua ruisleipää...
- valmiiksi niin sitten
...valmiiksi kuolattua lihaa? Juustolla donitsi vai hampurilainen?
- säilykkeitä
ja suolaa sinakin äläkä vikoile!
- varoitussanomasta, että
kaikenmaaliman mellerit ja koivistot alkaa pelotella kuulijoitaan ja niin kävi. (Keskusteluryhmä profetiat, otsikko Wilkerson ajattelematon mies.)
- ei meenoin mites yrität
Rosvo Ruudolf se lastenohjelmassa lapsia pelottelee, eikä ne.
- rajoittele ihmeessä...!
Sillä Mellerillä on vahva usko, hyvän osan on Jumala hänelle antanut, eikä sitä saa ihminen revityksi häneltä pois...!
- itse profetiaan
ennenkuin rupeaa arvostelemaan muita:
http://www.suomenhelluntaikirkko.fi/ajankohtaista/sanoma_david_wilkersonilta_8309/suom_sanoma_david_wilkersonilta_532009/?session=24863522
Ei Meller ole tätä varoitusta keksinyt, hän vain välittää sen ansiokkaasti Suomen uskovien tietoisuuteen kuten myös Helluntaikirkkokin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16912833
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1545458Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454780Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493689Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392788Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1201955Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1111706Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3661638Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1081538Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361471