Järjetöntä

3249
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Siis ei helvetti. Ei voi kuin hämmästellä. Tuohan oli selkeä ja hyvä käyttäytymisohjeistus maahan tuleville, joka olisi tarpeellista tulkata kaikille tulijoille. Hyviä integroitumisohjeita suoraan sanottuna, mutta sekö sitten loukannut jotain suomalaista naista?

Äänestä

Mutta että ihan tosissaan aletaan ihmistä vainoamaan tällaisen takia, niin silloin on jotain pahasti vialla järjestelmässä ja niillä ketkä sitä pyörittävät.
Tuntuu, että nykyään voi tehdä mitä tahansa, jos käytetään rasismikorttia aseena.

Tuo julkiseksi tekeminen on varmasti sellainen temppu, joka tehoaa ja saa eräät miettimään kahdesti, olisiko tuota varoitusmenettelyä kannattanut edes aloittaa.
Hieno homma siis ja osoittaa rohkeutta, mitä tarvitsemme kaikki jatkossa, näiden asennevammaisten hyysärien kanssa.

Täytyy myös ihmetellä millaiseksi tämä yhteiskunta on muovautunut ja suuntautumassa, näiden vähemmistövaltuutettujen takia.
Tämä maa toimi ja pyöri paljon paremmin silloin, kun näistä ei vielä oltu kuultukaan.
Emme me halua tällaista yhteiskuntaa, kuka hemmetti sen on vääntänyt näin vaikeaksi paikaksi elää ja olla.
Mitä järkeä ja ideaa on sellaisessa maassa, joka antaa vieraille suuremmat oikeudet, kun omille kansalaisilleen, joiden esi-isien ansiosta täällä yleensä ollaan.

Äänestä
  • kyttääminen Lex Nokian takia ja juttuja riittää:DD

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Menoa Suomessa kirjoitti:

Lukekaa ja ihmetelkää.

http://hommaforum.org/index.php?PHPSESSID=e20ade9eb7383832b48e5e63872018fb&topic=3361.0

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu