Tiede uskon näkökulmasta

Tieteestä totuuksia uskovaisten näkökulmasta katsottuna, en voi kopsata, mutta linkin saan laittaa:

http://koti.phnet.fi/petripaavola/tiede.html
2167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

On kuitenkin täten ettei yksikään ihminen ja/tai ihmisryhmä voi tietää jota mieltä uskovaiset ovat tieteistä. Eikä sen puoleen, muutamat uskovaiset voi edustaa kaikkia uskovaisia edes sanallisesti.
Tosin, aina on heitä jotka tietävät paremmin jonkun ihmis-/kohderyhmän asennoitumisen johonkin asiaan, kuin jota tämä ns. kohderyhmä edes tietää itsestään ja asennoitumisistaan. ;)

Tieteet, voivat toimia, ja myös joissakin tapauksissa toimivatkin, meidän kaikkien hyväksi
ja joissakin tapauksissa meitä vastaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


näinkin päin on kerrottu kirjoitti:

Tieteestä totuuksia uskovaisten näkökulmasta katsottuna, en voi kopsata, mutta linkin saan laittaa:

http://koti.phnet.fi/petripaavola/tiede.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu