Koko saatanan jääkiekko nimisen lajin voisi

lopettaa, koska ei tunnu

olevan noiden sairaiden "urheilijoiden" käytös ja halu toisen vahingoittamiseen mitenkään hallittavissa. Siis olisi keksittävä noille lukutaidottomille hormnoonihiirille joku muu, vähemmän julkinen paikka jossa voisivat sikailla ja rauhassa toisiaan tekoa ... TV, eikä edes areenat joihin myydään lippuja ole, oikeita paikkoja tuollaisille sairaille "muka urheilulle".

4

1178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • että...

      pelit kovenee kun pleijarit alkaa,no joo,mutta myös mömmöt kovenee kun pleijarit alkaa,ehkä se ei vaan ole buranaa,kahvia ja banaaneja..kuin wetselillä aikoinaan.. :-)Siihen vielä lisänä että jätkät käy extra kiekoilla peleissä ja on vammoja sun muuta.. niin että jokainen voi yhtälön miettiä!!Ja vielä että sä pelaat 4-7 peliä samoja jätkiä vastaan putkeen,ni kyllä siinä varmaan alkaa jonkun pälli jo vituttaan!

      • silmittömäsi törmäilyksi ja

        riehumiseksi kaikkea mikä liikkuu kohtaan. On se vaan osaajien laji. Valmentajilla ÄO alle kengän numeron, niin mitä voi pelaajilta odottaa. Tuomarit sivutoimisina noita sekopäitä sitten rajoittamassa .... varsinaista urheilua.


    • Tahdistin ukko

      dinittiä jottet kuole tuohon uhoosi pappa.

    • lätkäfemme

      Kuule,jos sulla näin paljon tunnelatausta ko. urheilua kohtaan, kannattaisko hankkia pelikamat ja lähteä purkaan agressioita jäälle...tottapuhuen, kansainvälisillä areenoilla pelaavat(lue: työskentelevät)pelaajat erittävät kyllä testosteronia, mutta älykkyyden vähyydestä en lähtisi heitä epäilemään (vst moottoriurheilu).Lätkä-ammattilaiselta vaaditaan kurinalaisuutta ja kykyä ryhmätyöskentelyyn.Tuomarit ovat peleissä reagoimassa liialliseen ja vääränlaiseen agressioon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      146
      2444
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      175
      1681
    3. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1578
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      69
      1533
    5. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      79
      914
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      6
      865
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      68
      851
    8. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      59
      815
    9. Milloin viimeksi

      Tunsit perhosia vatsassa? 🦋🦋
      Ikävä
      61
      798
    10. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      152
      745
    Aihe