Tiettävästi katteettomalle Kataiselle on tarjottu huippuvirkaa Kemira Grow How:palveluksessa.Laman mestarit,Esko Aho ja Jyrki Katainen,em Nokia,jm.Kemira.
Katainen huippuvirkaan
OMATUNTONI
1123
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Haluaako EK päästä eroon Kataisesta? Onko Kataisesta "lamaisäntänä" tullut Kokoomuksen kannatukselle kiviriippa, josta pitää päästä.
Etenkin nyt, kun hallitus on pakkolakitoimillaan suututtanut ay-johtajat.
Lex Nokia meni läpi. Lex eläkeikä 65-vuoteen - ei enää mennytkään läpi. Mikä lienee seuraava pakkolaki. Tuleeko se EK:sta tai Sata-komiteasta.
Nuori Katainen ei ehkä ole osannut "sukkuloida" riittävän hyvin "Isänmaan Toivona" ja
"mahdollisuuksien tasa-arvon tuojana".
Mahdollisuuksien tasa-arvo on Kataisen ideologiaa, jonka avulla Kokoomuksen vaalisanomaa: "Vastakkain asettelun aika on ohi" yritettiin tukea.
Nyt se mahdollisuuksien tasa-arvo näkyy köyhyyden ja kurjistumisen lisääntyessä, kun köyhillä ei ole mitään mahdollisuuksia - ei edes perusturvaa. Rikkailla on veroton varallisuutensa, joka periytyy verottomana perillisilleen sekä maatalousyrittäjillä 1.9 miljardin vuosittaiset tukiaiset. Onko se sitä mahdollisuuksien tasa-arvoa?