Viirin Kirppiksellä tungosta

Kyllä kauppa käy, kun oli kahdelle kassalle pitkät jonot. Onneksi pöydän varanneille on oma palvelutiski.

Enpä ole muualla nähnyt mitään vastaavaa.
1345
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

viikolla on hiljaisempaa ja ei tarvitse kassalla jonottaa - sama ryysis on esim. Juppalantorilla Riihimäellä, siksipä ei kiinnosta kirppiksillä sunnuntaisin käydä - kyllä viikollakin kerkiää -ja tavarat ja romppeethan ei tästä maailmasta ostamalla mihinkään lopu -

Äänestä

Kommentoi aloitusta


olipa kerrakseen.... kirjoitti:

Kyllä kauppa käy, kun oli kahdelle kassalle pitkät jonot. Onneksi pöydän varanneille on oma palvelutiski.

Enpä ole muualla nähnyt mitään vastaavaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu