Kuolenko

tähän röökiin?

Meinasin heittää tyhjän röökiaskin roskikseen sellaisenaan. Ajatelin kuitenkin erottaa muovipäällyksen ja alumiinipaperin erilleen, jotta ainakin pahvi maatuu nopeammin. Kas kummaa, askissa oli vielä yksi rööki! Kuolenko tähän röökiin?

3

66

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jätteidenlajittelu

      sitteenkään terveellistä? Vastaa, kolme blossia enää jäljellä.

    • Folio Mulder

      Ja pistä röökiin menneet viikkoeurot kippoon jemmaan. Saat varmasti niistä vuodessa 1000-3000 euroa ja keuhkoisi puhdistuvat. Tee jotain hyödyllistä itsellesi ja vaikka yllätä osalla niistä vaikka jotain ystävääsi niillä rahoilla.

      Asia on varmaan aika hankala toteuttaa, jos olet jo vuosikymmeniä polttanut, mutta ei ku päättäväsiyytä ja menestystä asian puolesta. Siis lopeta tupakan poltto ihmeessä.

      • Siihen kannattaa

        pyrkiä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      5
      2752
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2591
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      18
      2307
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      48
      1889
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1453
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1453
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1173
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1144
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1073
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      65
      960
    Aihe