Luotettavan vippifirman tunnusmerkit

1. Firmalla on käytössä Tupas-verkkopankkitunnistus.

2. Firmalla on asiakaspalvelupuhelinnumero joka on ihan normaalihintainen yritysnumero, ei mikään 2 euroa minuutti rahastusnumero.

3. Firman nettisivuilla mainitaan firman katuosoite.


Naureskelkaa tuolle listaukselle jos haluatte, mutta sanokaapa yksikin tekstarirahastusfirma joka ei myönnä kenellekään lainaa, jolla olisi noi kolme juttua kunnossa!
101417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat
  • mutta yritys ei ole pienlainayhdistyksessä. Vaikuttaa kuitenkin ihan luotettavalta ja Credit24 & DrCredit mainontaa näkyy kokoajan kaikkialla

    Äänestä

  • Noilla firmoilla vielä parannettavaa, mutta varmaan kuitenkin kaikki hyviä lainapaikkoja.

    Nopea analyysi

    Viestilaina: Maksullinen (1,17 €/min) asiakaspalvelu. Katuosoitetta ei kerrota Asiakaspalvelu-sivulla.

    https://www.viestilaina.fi/p000.aspx


    Ferratum: Kaikki OK!

    https://www.ferratum.fi/


    Risicum: Useita asiakaspalvelunumeroita eri lainoille joista ainakin yksi maksullinen (1,50 €/min).

    http://www.risicum.fi/


    Terrarahoitus: Maksullinen (1,33 €/min) asiakaspalvelu. Katuosoitetta ei kerrota Yhteystiedot-sivulla.

    https://www.terrarahoitus.fi/index.php


    Vippi24: Maksullinen (1,51 €/min) asiakaspalvelu.

    https://www.vippi24.fi/


    PikaVippi.fi: Kaikki OK!

    http://pikavippi.fi/index.php

    Äänestä

Vielä pitää löytyä Firman Y-tunnus

Äänestä
  • osoitetta, ei kai sillä oo pimeitä kalsareita kaupan.

    Äänestä

  • Mä katsoin asiaa toisesta näkökulmasta. Sanokaa yksikin firma jolla on nuo kolme juttua kunnossa ja joka ei kuitenkaan myönnä kenellekään lainaa vaan hakee pelkkää tekstiviestituloa.

    Äänestä

  • oletteko samaa mieltä kirjoitti:

    Mä katsoin asiaa toisesta näkökulmasta. Sanokaa yksikin firma jolla on nuo kolme juttua kunnossa ja joka ei kuitenkaan myönnä kenellekään lainaa vaan hakee pelkkää tekstiviestituloa.

    oon samaa mieltä....

    Äänestä

Ainakin Ferratumilta löytyy katuosoite ja verkkopankkitunnistus on mahdollinen. Asiakaspalveluun voi ottaa yhteyttä sähköpostitse tai soittamalla. Soiton hintaa en tiedä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oletteko samaa mieltä kirjoitti:

1. Firmalla on käytössä Tupas-verkkopankkitunnistus.

2. Firmalla on asiakaspalvelupuhelinnumero joka on ihan normaalihintainen yritysnumero, ei mikään 2 euroa minuutti rahastusnumero.

3. Firman nettisivuilla mainitaan firman katuosoite.


Naureskelkaa tuolle listaukselle jos haluatte, mutta sanokaapa yksikin tekstarirahastusfirma joka ei myönnä kenellekään lainaa, jolla olisi noi kolme juttua kunnossa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu