Seinäjoen johdolla. Voi voi ja huh huh. Ei yhtään käy kateeksi IT:ta joka joutuu nämä miljoonatappioiden kouhotukset (toivottavasti vasten tahtoaan) siunaamaan.
Röyhkeydellä
ei mitään rajaa
141085
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
tulee näkymään pian jo ennestään huonojen palveluiden heikkenemisenä. jos ja kun seinäjoen huono kuva leviää, niin väestökasvu hiipuu, ellei lopu, ja silloin on sjoki pulassa. keskustan kehittäminenkin on vähän sinneppäin, tehdään vaan isoa kerrostaloa vieri viereen, ja kun katsoo lopputulosta niin kyllä alkaa mennä tukkoiseksi keskusta, ja rumenee vielä entisestään.
katupölyyn? varaa on tuskin lakaisukoneita käyttää.
huitomaan katupölyjä tangon askelin liidellen Lähdesmäki, Rasinmäki, yläautio, välimäki ym. lomailleet kaupungin varoin, veroja kierrellen muka tutustumassa. Kyllähän luuta saa hyytiä on niillä ny niin hyvä ja keveä olotila. Mistähän heitä piti näin voidella.
Johtajien ääretön ahneus aiheuttaa vaikean tilanteen kaupugin kassaan.
Yhteisöverotuotto on puoliintumassa, noseeko kaikki verot ?
Liitossäästöt heti johtajien palkankorotuksiin laman aikana.
Törkeää !!!
Todella, Kaupungilla on varaa kaikkeen muuhun paitsi lakaisukoneen käynnistämiseen, kuluu harjatkin!
Lisätään sekin JOHTAJIEN palkkoihin tai matkoihin.
Katupölyä voi harjata pois taikka pestä asfalttia palolaitoksen autolla jos edessä on kaistanlevyinen putki, jossa vesisuuttimia rivissä. Näin Helsingissäkin. Joki tai järvivesi ilmaista ja autolla voi itse imeä vesitankin täyteen.
Vaan ei, meidän astmaatikkojen pitää koko kesä kärsiä kaikkialle tunkevasta hienojakoisesta katupölystä!
Missä järki &viisaat teot ?!
Terveyskeskuksessa 500 ihmistä jonottaa hammaslääkärille.
Sinnekkään ei nyt saada lisävirkaa, kun rahat menevät johtajien katteettomiin palkankorotuksiin.
oli jokunen päivä sitten, että hammaslääkäriin pääsee nopeasti. Mutta tiedä ny ilkan jutun todenperäisyyttä.
Jonoa on sekä risaisia hampaita
ihan mitä sattuu. Lieneekö vain yrittää kohentaa sjoen positiivisempaa kuvaa?
Yksityiselle pääsee tietysti nopeasti, kun on lompsa paksu.
Kaupungin ongelmia yritetään peitellä.
siis odotettavissa parannusta. Aivan järjetöntä että lisäävät omia palkkojansa sen verran, että tk:hin saisi samalla rahalla muutaman työntekijän lisää jonoja lyhentämään. Ei hyvältä näytä, tuossa oli jo mainittuna katupöly, ja paljo on muutakin mikä on rempallaan nyt, raha laitetaan vääriin paikkoihin, ja sen lisäksi velka vielä kasvaa. Kyllä alkaa mun kaupunki kuva seinäjoesta rapistua vauhdilla.
mureni melkein heti -70-luvun alussa tänne muutettuani. Puskantien hienoja, mutta valitettavasti lahoamaan päästettyjä(tarkoituksella?) puutaloja ruvettiin järjestelmällisesti tuhoamaan. Ja tilalle rakentamaan rumaakin rumempia kenkälaatikosta mallia otettuja kyhäelmiä. Ja samaa tyyliä monella muulla kadulla.
Hävettää, suututtaa ja vituttaa...
Ravatit tiukalla kaupungintalolla, veri ei kierrä, naama punaisena ollaan palaverissa muka terävänä.
Valatava "vastuu" painaa. Minne mentäis pääsiäisenä ? Argentiinaan vai Leville Energian mökille.