Tapaus jarlau

Onko jarlau adventtikirkon epävirallinen tiedottaja ja nuorten naisten vonkaaja?
5184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Voi kun sais nuoren naisen. Ah, olisi ihanaa.

En ole kirkon tiedottaja, eikä täällä kukaan anna kirkon lausuntoja koskaan missään olosuhteissa.

Kirkon lausunnot annetaan poikkeuksetta Tampereen piirikonttorista.

Minä olen luopunut kaikista hengellisistä vastuistani sekä kirkollisesta toiminnasta ja elämästä 1.6.2006.
(ensimmäinenkuudettakaksituhattakuusi)

Minä elän enemmän tai vähemmän Jeesuksen kanssa hurskaasti tai synnissä ihan omaan lukuuni ja nimiini kotioloissa yksityishenkilönä ja en pidä itselläni mitään luottamustehtäviä syksyn 2008 vaalien jälkeen. (Syksy kaksituhattakahdeksan)
'
Lauleskelen päivät pääksytysten.

Jumalan siunausta
jari laurila

Äänestä
  • Ehdokkaita löytyi satamäärin. Hän halisi kaveria itäisestä karjalasta venäjän puolelta. hänen löytämänsä nainen kuului vielä samaan uskoonkin. Joten katso sieltä naapurin puolelta, jos Suomalaiset ei sinulle kelpaa. Ethän sinä voi ihan ehtaa tuossa iässä enää löytää. Pääasiahan olisi se että löytösi olisi suotuisa sinulle.

    Hommaa kunnon puhemis kuten oli vanhaan aikaan tapana. Kyllä se puhemies sinulle vaimon löytää. yritä edes vanhalla konstilla. kun olet oikean löytänyt tulemme Joukolla häihin. Tätä toivoo ystäväsi Una-Fortuuna

    Äänestä

  • UPDATE_9013793 kirjoitti:

    Ehdokkaita löytyi satamäärin. Hän halisi kaveria itäisestä karjalasta venäjän puolelta. hänen löytämänsä nainen kuului vielä samaan uskoonkin. Joten katso sieltä naapurin puolelta, jos Suomalaiset ei sinulle kelpaa. Ethän sinä voi ihan ehtaa tuossa iässä enää löytää. Pääasiahan olisi se että löytösi olisi suotuisa sinulle.

    Hommaa kunnon puhemis kuten oli vanhaan aikaan tapana. Kyllä se puhemies sinulle vaimon löytää. yritä edes vanhalla konstilla. kun olet oikean löytänyt tulemme Joukolla häihin. Tätä toivoo ystäväsi Una-Fortuuna

    Venakko nuori nainen olisi parasta lihaa hengelliselle adventistille.

    Äänestä

  • jarlaulle kirjoitti:

    Venakko nuori nainen olisi parasta lihaa hengelliselle adventistille.

    Adventistinaisten keskuudessa jarin maine tunnetaan.

    - toivoton tappaus -

    Äänestä

Kunniansa Eesau möi kasvisruuan hinnalla.
Mainetta hän vain tahtoikin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyyppiadventisti kirjoitti:

Onko jarlau adventtikirkon epävirallinen tiedottaja ja nuorten naisten vonkaaja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu