Huh huh, onpa rasistinen palsta!

Enpä ole koskaan törmännyt näin rasistiseen keskustelupalstaan! Ja sitten vielä ne soinin jankkaukset...!?
5274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Täältähän toisin ajattelijat karkoitetaan heitä nimitellään mamu hyysäreiksi ja ties miksi,kyllä persut ovat vajonneet syvälle ei koskaan ennen ole tällaista puoluetta ollut

Äänestä

juttu Malmöstä voi olla,että sustakin tulee rasisti pika vauhtia .Mulle niin just äsken kävi niin .En olisi uskonut juttua todeksi ,mutta CBS kanavalla ei mitään syytä vääristellä.

Äänestä

Ja rasistejahan ovat kaikki joilla on hiukankin vastaansanottavaa minkäänlaiseen maahanmuuttoon, tämän palstan maahanmuuton puolustajat ovat laajentaneet rasistin käsityksen sellaisiin mittoihin että se voi tarkoittaa mitä tahansa.
Riippumatta siitä mitä tulee tapahtumaan pitäisi iloisesti päästää maahan kaikki jotka tänne haluavat tulla, mehän emme tee samoja virheitä kuin muut maat jotka ovat ongelmissa kun ovat ottaneet vastaan enemmän maahanmuuttajia kuin pystyvät käsittelemään.
Suomi on ainakin vielä sen verran vapaa maa että täällä voi sanoa mielipiteensä asiasta kuin asiasta.
Leimakirveet heiluvat täällä erittäin tiuhaan tahtiin, puhumattakaan typeristä provoista.

Äänestä
  • että pieninkin poikkeama virallisesta maahanmuutto politiikasta leimataan rasistiseksi kannaksi.Sitä tärkeämpää on puhua asiasta ,koska se on samalla myös mielipide ja sanavapaus kysymys.

    Äänestä

  • hyväksynyt sen , kirjoitti:

    että pieninkin poikkeama virallisesta maahanmuutto politiikasta leimataan rasistiseksi kannaksi.Sitä tärkeämpää on puhua asiasta ,koska se on samalla myös mielipide ja sanavapaus kysymys.

    valtuustoihin, mutta siellä mykistyttiin, kun eteen tulikin aivan "arkisia" kaava ym. asioita?

    http://www.marialohela.fi/blogi/2008/10/15/

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


silmät auki.,. kirjoitti:

Enpä ole koskaan törmännyt näin rasistiseen keskustelupalstaan! Ja sitten vielä ne soinin jankkaukset...!?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu