Pienenä vinkkinä voin kertoa naisille ,että mitä pidempään olette ilman orkkua/itsetyydytystä niin sitä kiimaisemmiksi tulette ja sitä helpommin myös saatte sen orgasmin myös yhdynnässä.
Todella huvittavaa seurata tätäkin palstaa,jossa naiset valittavat ettei saa orkkua yhdynnässä ,mutta toisaalla tyydyttävät itseään montakin kertaa päivässä?
Esim.Aivan sama asia ,jos minä söisin vatsani aivan täyteen ruokaa ja sen jälkeen valittaisin vaimolleni ,että mikähän se mulla nyt on ,kun ei yhtään ole nälkä... ;).
Onneksi vaimoni ei ole niin typerä ,että tyydyttäisi itseään sormilla,suihkulla,dildoilla vaan himojen vallitessa käyttää niitä minuun ja myös TODELLA nauttii siitä.Kyllä nainenkin voi ja pystyy laukeamaan yhdynnässä ilman käsillä tapahtuvaa hyväilyä eikä se edes vaadi kuin hellyyttä,läheisyyttä ja sitä ,että todella välittää/rakastaa toista osapuolta ja sen seurauksena YHTÄAIKAINEN orgasmi on lähes jokaviikkoista nannaa.
Todella huvittavaa seurata tätäkin palstaa,jossa naiset valittavat ettei saa orkkua yhdynnässä ,mutta toisaalla tyydyttävät itseään montakin kertaa päivässä?
Esim.Aivan sama asia ,jos minä söisin vatsani aivan täyteen ruokaa ja sen jälkeen valittaisin vaimolleni ,että mikähän se mulla nyt on ,kun ei yhtään ole nälkä... ;).
Onneksi vaimoni ei ole niin typerä ,että tyydyttäisi itseään sormilla,suihkulla,dildoilla vaan himojen vallitessa käyttää niitä minuun ja myös TODELLA nauttii siitä.Kyllä nainenkin voi ja pystyy laukeamaan yhdynnässä ilman käsillä tapahtuvaa hyväilyä eikä se edes vaadi kuin hellyyttä,läheisyyttä ja sitä ,että todella välittää/rakastaa toista osapuolta ja sen seurauksena YHTÄAIKAINEN orgasmi on lähes jokaviikkoista nannaa.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Sama pätee varmaan sitten erektio-häiriöisiin miehiinkin, ei saa itse harjoitella vaan naisen edessä kaikki tehtävä.
Ainahan naisille hoetaan, miten tärkeää on tuntea itse itsensä voidakseen opettaa toista ja miten PITÄÄ itsetyydyttää.
Olen ainakin itselläni huomannut, että jos olen kauan masturboimatta, alkaa orgasmin saanti vaikeutua.
En usko että miehen tarvetta saada purkautua voi verrata naiseen.
Mutta miehen kanssa on aivan eri asia saada kuin itsekseen.
Ja kun en miehen kanssa aina saa, totta helvetissä tumputan itse itseäni, kuka nyt kokonaan ilman jaksaa olla!
Eeva on aiva oikeassa, itselläni sama juttu. En läheskään aina saa orkkua yhdynnässä. En myöskään useasti päivässä, en edes päivittäin harrasta itsetyydytystä. Mutta välillä pitää nauttia siitä mitä itse itselleen pystyy tekemään. Ja se on totta että siinä oppii parhaiten tuntemaan itseään fyysisesti.
Eli miten sä tyydytätä ittees ku saat orkun? Mä en saa todellakaam suihkulla,en ymmärrä miten joku voi saada....(ois se kiva mut ei niin ei) ja sormet ei tunnu melkeenpä missään ku työntää ne sisälle....
Enpä mä kyl saa yhdynnässäkään....
Muutkin ilomielin vastatkaa jotka saa orkun ite...
Laita liukastetta, ja hiero klitorista samalla kun työntelet niitä sormia tai dildoa. Ei tule tavallisella suihkulla, hommaa hierova suihku tai kokeile hanan alla. Ei ole tosin minun mielestäni hyvä orgasmi minkä vedellä saa.
kyllä taas huomaa että on mies asialla, kun väitetään, että nainen pystyy laukeamaan ilman käsillä tapahtuvaa hyväilyä. sanon taas tämän: joillain naisilla ehkä, mutta ei TODELLAKAAN KAIKILLA. sama, jos sinun esim. kättä, jalkaa tms. hierotaan ja sanotaan että laukeappa nyt. koska välttämättä kaikissa yhdyntäasennoissa klittaan ei tuu kosketusta. jos nainen tarvitsee lauetakseen jotain apuvälineitä, hän ei tod. ole mikään friikki!!! miehet, jotka ei tajua sitä, ei tajua mitään naisen orgasmista tai anatomiasta!!! anteeksi saarna mutta vihaksi pistää.
Yhdynnällä on erittäin harvoin tekemistä naisen orgasmin kanssa. Vaimosi on muuten tosi hyvä...näyttelijä!!!
Mun vaimo ei oo kyl ikinä nähnyt tarvetta näyttelemiseen,koska saa orgasmin yhdynnässä.
Miksi pitää olla kateellisia naisille ,jotka saavat orgasmin yhdynnässä?
15 vuotta saman naisen kanssa ja olemme kyllä ns. sinut toistemme kanssa ja samanaikainen orkku on "lähes" jokapäiväistä nannaa :).Naiseni joskus jäädessä ilman osaa kyllä sen kertoa ,joten se siitä näyttelemisestä ;)....Naiseni haluaa katsos antaa minulle nautinnon vaikkei itsellä tee mieli ja pätee myös toisinpäin.
Ps. NAiset ÄLKÄÄ olko kateellisia naisille ,jotka saavat orgasmin helposti.
ainakin mun kohdalla.saan mahtavan orkun,mut teen itsellenikin hyvää!että eiköhän tas muisteta,et sekin on yksilöllistä...!!!!!!
Todellakin on nyt muistettava että kaikki naiset on erilaisia. Jotkut eivät saa koko elämänsä aikana ja piste, syitä on monia. On myös tärkeää että nainen tutustuu omaan vartaloonsa masturbiomalla ym että se orgasmin saanti helpottuisi. Mutta myöskin on tärkeää muistaa että kohtuus kaikessa. Ja totta kai naiset on kateellisia niille jotka saa kun vähän tuikkasee. Minusta se ainakin olisi tosi kivaa! Jos nainen toistuvasti ei saa orgasmia yhdynnässä on se turhautuminen jonnekkin purettava eli itsetyydytykseen..
Miehelle on varmasti helpompaa kun nainen on herkkä ja reagoi joka tökkäykseen. Mutta edelleen pointti on sama kuin kaikilla muillakin elämän aloilla eli kohtuus kaikessa. itselläni on varsin tyydyttävä parisuhde ja seksielämä. Sen olen huomannut että masturboin tai en niin "huono" mies(sängyssä) ei saa minussa mitään aikaan vaikka itse tekisin mitä. Luojan kiitos olen näitä luonnon ihmeitä eli naisen vartaloa ymmärtäviä miehiä tavannut muutaman, esim nykyisen kumppanini!! :)