Tarkoitus on kuulemma riehua historiaseminaarissa. Historiankirjoituksen Suomessa pitäisi ylistää Neuvostoliittoa ja todeta Karjalan kuuluneen Neuvostoliittoon 1917-1939. Näinhän Venäjälläkin opetetaan.
http://www.hs.fi/kulttuuri/artikkeli/Neuvostoaikaa ylistetään Venäjän koulukirjoissa/1135244406281
Me demokraatit kuitenkin vastustamme tuota totalitarismia ja kannatamme demokraattisten maiden yhteisöä Natoa.
Putin Jugend Suomeen
4
340
Vastaukset
- Ikiaikojen Turku
Miksi tänne pitää ottaa vastaan sieltä kauhistuksesta ketään? Martti Ahtisaari toivoo, että voimme ottaa vastaan niitä, joita tarvitaan. Pölvästiä emme tarvitsemme, joten se sulkee kaikki pölvästit automaattisesti pois. Ikkunoiden rikkominen ja kaiken tärvely (sen ne osaa).
Tyypillisin on työtävieroksuva alkoholisti. Ne väärentävät asiakirjat ja historian. Rikollinen miliisi häväksikäyttää vangittuja lapsia, jotka ovat länsimielisiä ja eivät hyväksy listimistä vessassa. Onneksi Natolla on paikkoja, joihin miliisit viedään tai niitä Suomi ja Kiina yhdessä perustavat. Kaikki maat ovat rikosta vastaan! (hyvä Nato) - Harri Homer
Historia väärennetään siellä, koska vapauden kaipuuta kidutetaan ja irrotetaan ruumiista, jos länsimielinen ihmittelee rikosta.
Putin on vain julman venäläisen miehittäjän pyöveli, joka tekee kansanmurhaa ja listii vessassa. Vain jäävuoren huippu näkyy.
Lännessä kaikki tietävät, ettei siellä ole vapaita uutisia. He tekevät rauhanpesua ja puolet esim. Helsingin leijonosta on venäläistä syntyperää.- alkoivat
spammaamaan tuota täysin naurettavaa litannia?
"009 Of Finland"
-Saul Masson
- vasta Pankin
... räjäyttää. Ainakin siihen asti pysykää piilossa poteroissanne.
Putin-nuorukaiset ovat lasten eskariporukkaa, vaarattomia ja aivan hyvätapaisia joten ei NATO-vainolaisten tarvitse noin kovasti olla peloissaan. Tiedä vaikka antavat tikkarin.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16212387
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525436Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454640Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1393659Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392758Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071656Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3641617Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1021516Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361461