Putin Jugend Suomeen

Tarkoitus on kuulemma riehua historiaseminaarissa. Historiankirjoituksen Suomessa pitäisi ylistää Neuvostoliittoa ja todeta Karjalan kuuluneen Neuvostoliittoon 1917-1939. Näinhän Venäjälläkin opetetaan.

http://www.hs.fi/kulttuuri/artikkeli/Neuvostoaikaa ylistetään Venäjän koulukirjoissa/1135244406281

Me demokraatit kuitenkin vastustamme tuota totalitarismia ja kannatamme demokraattisten maiden yhteisöä Natoa.
4343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Miksi tänne pitää ottaa vastaan sieltä kauhistuksesta ketään? Martti Ahtisaari toivoo, että voimme ottaa vastaan niitä, joita tarvitaan. Pölvästiä emme tarvitsemme, joten se sulkee kaikki pölvästit automaattisesti pois. Ikkunoiden rikkominen ja kaiken tärvely (sen ne osaa).

Tyypillisin on työtävieroksuva alkoholisti. Ne väärentävät asiakirjat ja historian. Rikollinen miliisi häväksikäyttää vangittuja lapsia, jotka ovat länsimielisiä ja eivät hyväksy listimistä vessassa. Onneksi Natolla on paikkoja, joihin miliisit viedään tai niitä Suomi ja Kiina yhdessä perustavat. Kaikki maat ovat rikosta vastaan! (hyvä Nato)

Äänestä

Historia väärennetään siellä, koska vapauden kaipuuta kidutetaan ja irrotetaan ruumiista, jos länsimielinen ihmittelee rikosta.

Putin on vain julman venäläisen miehittäjän pyöveli, joka tekee kansanmurhaa ja listii vessassa. Vain jäävuoren huippu näkyy.

Lännessä kaikki tietävät, ettei siellä ole vapaita uutisia. He tekevät rauhanpesua ja puolet esim. Helsingin leijonosta on venäläistä syntyperää.

Äänestä
  • spammaamaan tuota täysin naurettavaa litannia?

    "009 Of Finland"

    -Saul Masson

    Äänestä

... räjäyttää. Ainakin siihen asti pysykää piilossa poteroissanne.

Putin-nuorukaiset ovat lasten eskariporukkaa, vaarattomia ja aivan hyvätapaisia joten ei NATO-vainolaisten tarvitse noin kovasti olla peloissaan. Tiedä vaikka antavat tikkarin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


riehumistarkoituksessa kirjoitti:

Tarkoitus on kuulemma riehua historiaseminaarissa. Historiankirjoituksen Suomessa pitäisi ylistää Neuvostoliittoa ja todeta Karjalan kuuluneen Neuvostoliittoon 1917-1939. Näinhän Venäjälläkin opetetaan.

http://www.hs.fi/kulttuuri/artikkeli/Neuvostoaikaa ylistetään Venäjän koulukirjoissa/1135244406281

Me demokraatit kuitenkin vastustamme tuota totalitarismia ja kannatamme demokraattisten maiden yhteisöä Natoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu