Uskomatonta!!!

bubastis.tmi

Postissa tuli tänään bussikampanjan tueksi tilaamani t-paidat. Että ne on söpöjä :) Joogapaita pääsee heti tänään käyttöön, se on tyylikäs.

Tuli mieleen kun aion polkea fillarilla taas koko kesän, eikö fillareihin voisi kehittää jotain mainostusta myös? Ajattelin ensiksi viiriä, mutta hihu saa revittyä sen irti liian helposti. Teippi jossa on kampanjateksti ja jonka voisi teipata rungon tankoon näkyville, olis kiva.

Mulle riittäsi kyllä ytimekkäästi: jumalaa ei ole olemassa. Mistähän tällaisen voisi teettää?

6

341

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kössönöm
    • mainostoimisto ottaisi tuollaisen toimeksiannon, mutta massia pitää olla aika paljon.

    • Olisi metkaa, jos pyörässä olisi teksti joka kulkisi koko ympyrän ja alkaisi siitä mihin loppuu. Teksti olisi: "circular reasoning works because of circular reasoning..." tai suomeksi "kehäpäätelmä toimii koska se perustuu siihen että kehäpäätelmä..."

      Että jos pinnoihin saisi kiinni jonkinlaisen pyöreän mainosplakaatin niin tuo olisi hieno puujalkavitsi...

      Tein esimerkkikuvan:
      http://img13.imageshack.us/my.php?image=kehapaatelma.jpg

      • bubastis.tmi

        jo sen takia että normihihu ei ymmärtäisi mistä on kyse ja fillarini säästyisi vihamieliseltä vandalismilta. Liikun Kampissa, ja olen nähnyt kuinka siellä revitään seiniltä joogailmoituksia, fillarini vasaroitaisiin romuksi varmasti alta aikayksikön, jos siinä lukisi että jumalaa ei ole.


      • HattiWatti

        Tuo oli hieno idea. Laitan tuon tämän kesän tandemin vanteille. Mahtavaa !


      • bubastis.tmi kirjoitti:

        jo sen takia että normihihu ei ymmärtäisi mistä on kyse ja fillarini säästyisi vihamieliseltä vandalismilta. Liikun Kampissa, ja olen nähnyt kuinka siellä revitään seiniltä joogailmoituksia, fillarini vasaroitaisiin romuksi varmasti alta aikayksikön, jos siinä lukisi että jumalaa ei ole.

        Juu onhan tuo vähän liian älykästä huumoria hihuille. Pyöräsi saa olla varmasti rauhassa. :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      101
      6409
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      82
      4905
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      104
      3169
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      30
      3002
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2215
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1606
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      94
      1181
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      338
      1175
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1086
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      864
    Aihe