Kasvatustapa: kurkku auki veitsellä?

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200903199272931_uu.shtml

Emmehän me suomalaiset tietenkään tiedä miten lapsia tulee käsitellä. Ulkomaalaiset opettakoot meille sen.
4190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kukaan suomalainen koskaan tappanut ketään. Kaikkia, varsinkin lapsia, ovat kaikki suomalaiset aina kohdelleet pelkästään kiltisti ja hoivaten.

Ulkomailla, toisaalta, ei yksikään lapsi koskaan ole välttynyt mitä karmeimmalta väkivallalta. Pahimpia ovat mamut, jotka vain raiksaavat ja röystävät ihan jokaisen.

On se nii kauhhiaa...

Äänestä

Jälleen kerran yks paskamusu on näyttänyt mikä on oikeasti....
Elinikäinen karkotus tommoselle, ja polttomerkki otsaan saatana....

Äänestä
  • kun tuli ryyppyseuraan, allahin nukkuu yöllä ei nää.

    Äänestä

lapsiian vain kahdeksan päivän iässä,ei kyllä surmaamis tarkoituksessa mutta...
Linnaan kaikki lasten hyväksi käyttäjät loppuiäksi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suvaitsevainen. kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200903199272931_uu.shtml

Emmehän me suomalaiset tietenkään tiedä miten lapsia tulee käsitellä. Ulkomaalaiset opettakoot meille sen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu