Luvataan maksaa kun vanha talo on saatu myytyä. Myynnistä yli vuosi ja ei yhteydenottoa että tule hakemaan kuukauden palkka kun olit muurarin apuna.
Kun et kerran omaatuntoa omaa niin ei tarvitse maksaa tai edes kiittää. Olet toisellekin sukulaiselle tehnyt oharit. Pyydä talkoisiin mikäli ei ole aikomustakaan maksaa.
Ilmoittele jos tunnistit itsesi. Saat halutessa minuun yhteyden.
Sukulaisten auttaminen
9
825
Vastaukset
- talo on
saatettu vuokrata. Vai tiedätkö että on myyty?
- Oli tänään
Maininta asuntojen kaupaksi menon alkamisesta. Hyvä juttu. Toivottavasi saatte nyt myytyä mikäli on vielä kaupan..
- en oikeasti
Odota että saisin mitään..
- Itseäni
Tupellan kaiken rahan autojen kanssa puuhailuun ja siksi menetän kavereita kun olen näin itara. Kun joku tekee minulle töitä, se saa maksaa 10/t. Minä taas veloitan auton korjauksesta 50/t. Reilua minusta!..
- yhden näköisyys
http://www.keski-uusimaa.fi/Uutiset/Arkisto/2009/07/24/Keravalainen-koripalloilija-colajuoman-mainoskasvoksi
Aivan kuten esim. Hesarissa oli kaksi kuvaa vierekkäin ja ne oli rajattu siten että vain leuat näkyivät. Niissä oli Celine Dion ja Shumi. Ei niistäkään tiennyt kumpi on kumpi !!! HH/HVB
Retorinen kysymys vielä. Eikö omaatuntoa kolkuta ollenkaan? - Hammashymy Oy
Suukon ja kavereita saa... Mutta tehdystä työstä palkkaa kuulu ei.. Lahtelainen muurari kyllä rahansa sai mutta minä en...
Saat itse valita miten tuon hyräilet. Toivottavasti emme tapaa tämän elämän aikana sillä olet niin nihilisti jenkkipunikki kuin olla ja voi. - voivoivoivoi1
Jos teit "pimeesti", turha odottaa rahaa.
- svsalakka
Jos vielä rahaa saat tulee työnantajasi pidättää siitä verot, sosiaaliturvamaksut, vakuutukset ym. työnantajan velvoitteet.
Paree olla suu supussa ett oot rahaa saamassa.
- Rantaniityllänähdään
Toivottavasti stripillä kaadat autosi ja sairaalassa maatessasi muistat ja tajuat olevasi minulle velkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585483Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4334759Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483909KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1863443Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142576Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222335Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182288Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1542101- 1282059
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241529