Niin tajuatte, että TEILLE VAHELDETAAN VIELÄKIN. Krooniset rikolliset EIVÄT TUNNE KATUMUSTA, vaan osaavat syyllistää TEITÄ. HE OVAT VAARALLISIA EIVÄTKÄ TUNNE KATUMUSTA!!!!!!!!
KIRJOITTAKAA TÄNNE
SUKULAISET
4597
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kerroit juuri uskottavan tarinan Suomen virkamiehistä ja krp:stä.
Aloitin verkostomarkkinointiyrityksessä v 1999, 10 markalla, missä riski? Nykyään oma ryhmäni tekee yli 50000 euron kuukausimyyntiä. En ole päivääkään katunut, pikemminkin olen oppinut ja saanut paljon. Kuten sana verkosto ilmaisee, oikeanlaisten ihmisten kanssa pitää verkostoitua ja seurata ohjeita täsmälleen . Tulosta ei voi saada jos yksin yrittää. Sukulaisille olen kuitenkin ikuisesti kiitollinen. Sanomattakin on selvää, että verkostoyrityksestä ei voi saada tulosta itse, sijoittamalla siihen paljon rahaa vaan tulos syntyy tuplaamalla.
"Nykyään oma ryhmäni tekee yli 50000 euron kuukausimyyntiä. "
Mitä tarkoitat "oma ryhmäsi"? Eikö jokainen jantteri ole oma pomonsa ja itsenäinen verkostoyrittäjä? Miten sellainen voi kuulua "sinun ryhmääsi"?
"ja seurata ohjeita täsmälleen"
Kuulostaa siltä, että olette lauma pikuu robotteja... Tarkoittaako tuo, että jos ohjeissa ei lue, että voi tehdä markkinatutkimusta ennen myyjäksi ryhtymistä, niin ei sellaista sitten saa myöskään tehdä.
"Tulosta ei voi saada jos yksin yrittää."
Monihan tekee juuri noin. Ne oikeat yrittäjät meinaan...
"vaan tulos syntyy tuplaamalla. "
Suomeksi sanottuna värväämällä... Hyvä, kun noin rehellisesti kerrot, että myymällä ei tulosta tehdä.
mun WC.maksuja koko ikänsä. Yritän parhaani, jotta saisin vielä vieritettyä syyt heidän niskoilleen ja saada itsestäni uhrin.Onneksi Tienauksen sivuilla on koulutusta tähän.