Martin Brodeur New Jersey -> HIFK

tulossa HIFK:on. Sopimus huhujen mukaan 3v. HIFK ei halua tyriä ensi kautta maalivahdeilla. Onnea kovasta hankinnasta!
3496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

on todellakin totta,3v. sopimus jossa on brodeurilla lisäksi oikeus 2v.optioon.ainut huono juttu on se että hifk:n maalilla on paha karma mutta onnittelut kuitenkin loistavasta hankinnnasta.

Äänestä

Totta on Brodeurin sopimus, mutta tänään asiaan tuli uusi käänne. Nimittäin vielä kovempi luu on tulossa. Martinin sopimus peruttiin ja saadaankin mies nimeltä Stathos, Dave Stathos.
Ei tarvinut seurajohdon kauaa miettiä ratkaisua. Seuran loistava maalivahtipeli jatkuu...

Äänestä
  • RIKSMAN < PUURULA
    AHLGVIST < LASSILA
    HAATAJA-SAARENHEIMO-SAARELA
    HPKOOSTA STEVE KARYA
    VAIHDOSSA JUSSI PESONEN

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tulossa. kirjoitti:

tulossa HIFK:on. Sopimus huhujen mukaan 3v. HIFK ei halua tyriä ensi kautta maalivahdeilla. Onnea kovasta hankinnasta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu