A-nuorten pronssiottelu

Hyvä Ryzhkov!

Pronssiottelu oli tänään Porissa A-nuorten SM-Liigassa, Ässät hävisi Lukolle siis 2-5.

Mutta tässä pääjuttu: venäläisvahvistus A-nuorten Ässiin, Vladimir Ryzhkov, pisti tuulemaan:
1. Kahinaa ässämaalilla, Ryzhkov hyppää vaihtoaitiosta kentälle ja alkaa tapella lukkolaisen kanssa.
2. Ryzhkov kaataa lukkolaisen jäihin ja lukkolainen viedään paareilla pois (JES JES JES!!!)
3. Ryzhkov menee tuomareiden estelyistä huolimatta Lukon vaihtoaition eteen ja näyttää vaihtomiehille keskaria. *UCK YOU!
4. Ryzhkov hurrataan ulos kentältä.

Jäähyt jotka Ryzhkov sai:
- 2 min väkivaltaisuus
- 5 min tappeleminen peliranagistus (ulosajo)
- 10 min käytösrangaistus
- 20 min vaihdosta kentälle meneminen kiistan aikana
- 20 min ottelurangaistus
yhteensä 57 min jäähyä!

RYZHKOV EDUSTUKSEEN!

7

694

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • IDIOOTTI

      VAIN BURILAINEN VOI OLLA YLPEÄ NOIN IDIOOTTIMAISESTA KÄYTÖKSESTÄ!

    • Hurja Poika

      Ihan hirveen raju kaveri. Muistitkos huutaa kovasti?

    • löytäneet..

      pelaajan joka on kuin Ässien fanit, SYVÄLTÄ PERSEESTÄ!

      • Ässäkannattaja jo yli 30 vu...

        Älä sinä kuule ala Ässäfaneja sättimään. Katos vaikka Jokrufaneja. Ultrafaniryhmästä on irroittaunut pieni ryhmä jolla on yhteyksiä Euroopan futisseurojen faneihin jotka lietsoo pelkästään väkivaltaa. Jopa aidot Jokrufanit heitä välttelee. Jopa ovat tappouhkauksia viljelleet aidoille Jokrufaneille. Juttu tuli muuten Poliisi Tv:stä. Eli turhaan sätit Ässäfaneja ja että olemme perseestä.


      • Hyvä Ryzhkov!
        Ässäkannattaja jo yli 30 vu... kirjoitti:

        Älä sinä kuule ala Ässäfaneja sättimään. Katos vaikka Jokrufaneja. Ultrafaniryhmästä on irroittaunut pieni ryhmä jolla on yhteyksiä Euroopan futisseurojen faneihin jotka lietsoo pelkästään väkivaltaa. Jopa aidot Jokrufanit heitä välttelee. Jopa ovat tappouhkauksia viljelleet aidoille Jokrufaneille. Juttu tuli muuten Poliisi Tv:stä. Eli turhaan sätit Ässäfaneja ja että olemme perseestä.

        Ette te katsos neitikiekolla stadin seudulla pärjää. Jääkiekkoon kuuluu pieni nahistelu ja tappelukin!


    • PORILAISET

      PORI PITÄISI SULKEA LIIGASTA IKUISIKSI AJOIKSI. MIKÄ HITTO TEITÄ PORILAISIA VAIVAA????

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      249
      45389
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      32
      11254
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      211
      10892
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9721
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8538
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      230
      6539
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3220
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      30
      2259
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      39
      1697
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1530
    Aihe