Rasismia

turvapaikanhakijoille?

Kyllä on väärin että maastamme palautetaan turvaton turvapaikanhakija niinkin levottomaan ja alikehittyneeseen maahan kuin Italia. Italiahan on kylmä pohjoinen maa jossa kaikki ovat rasisteja juoppoja juntteja...eiku hetkinen...maahanmuuttokriittisiä...eiku miten se nyt meni?

http://janina.vuodatus.net/blog/1851089

Onneksi on vielä näitä humaaneja ajattelijoita jotka parantavat maailman.

11

483

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      Muuten käy näin...

      • iästään....

        Samainen rikastuttaja kertoi Italian viranomaisille olevansa täysi-ikäinen mutta Suomeen tullessaan hän kertoikin yhtä äkkiä olevansa alaikäinen... minkäs muunkaan takia kuin saadakseen helpommin turvapaikan ja "sukunsa" mukanaan.


    • Pablo Escobar

      "Abdulhakim valmistautui aina kokeisiin huolella ja saikin niistä poikkeuksetta aina arvosanaksi 10."

      Hah hah hah.

      • niin..

        vitsi.tarkastava opettaja oli Sharon.kysy vaikka!!!


    • mielipiteitä omaavat

      sitten ihmettelevät miksi suomessa asuvilla suomalaisilla etenevässä määrin päivä päivältä suvaitsevaisuukynnys nousee.

      Mutta ei se mitään. Hyvää työtä tekevät. Lisää samanlaista, niin soppa on valmis. Oli/on varmasti mukavaa kuunnella töistä kotiin palatessa, lomautus/irtisanomislappu taskussa, janinan sielunkumppaneiden ideoiman kampanjan mainosta aiheena: "Yhteisvastuukeräys haastaa maahanmuuttajiin kohdistuvat ennakkoluulot ja tukee heidän työllistymistään. Keräyksen tuotolla tuetaan maahanmuuttajien työllistymistä eri puolilla Suomea."

      Ja sitten työvoimatoimistossa ilmoittautuessa saa lukea työvoima-lehdestä (en tiedä lehden nimeä, mutta t-voima toimistossa luettavana pöydällä joka tapauksessa kuulemma) jossa on artikkeli mamu-työllistämisprojektista.

    • Minun mielestäni alaikäisen ei kuulu joutua "asumaan" rautatieasemalla, oli maa mikä tahansa ja alaikäisen kansallisuus mikä tahansa.

      • mielipide tuo on

        mutta mitäs tehtäisiin Haitilaisille? Siellä kun on paljon lapsia jotka joutuvat nukkumaan katuojassa saastan seassa tai vastaavassa paikassa. Eikä taida kovasti olla puhelimiakkan mistä soitella suomeen "minun olla nälkä" sanomia. Tuodaanko heidät suomeen?

        Siellä on ihan oikea kriisi meneillään, ihmiset syövät mutakakkuja jne. Koko maa tänne suomeen?


      • viranomaisille

        Eikös Italian viranomaisten asia olisi järjestää tuolle raukalle "alaikäiselle" yösija?

        Miten tuo turvaton ihmispolo on yleensäkään päässyt Italiasta Suomeen, mistä on saanut rahat lentolippuun? Suomeen matkustamisen hinnalla olisi jo yöpynyt muutaman viikon jossain hostellissa.

        Mistä näin sinisilmäisiä ja hyväuskoisia hölmöjä löytyy jotka uskovat näitä "hädänalaisia"?

        Ajatelkaa nyt hyvät ihmiset omilla aivoillanne.

        Ei Suomi voi yksin ottaa vastuuta koko maailman ylikansoittumisesta.


      • etkö tajua

        voit hakea sen kotiisi ja elättää omillasi, etkä vaan jakaa meidän rahoja.
        Ei taida kiinnostaa, vai mitä.


    • löytönyt kommentoitavaa

      tästä asiasta,on varmaankin ollut äänestämässä suomea EU:hun koska perusteethan oli että kaikkien eu maiden sosiaaliturva ym asiat harmonisoidaan samalle tasolle joten ei ole paljon vinkumista jos joku joudutaan aivan lakeja noudattaen palauttamaan eu maahan.

      • Ja lapset siellä

        Jos autan lapsia valitsen heidät enkä aikuisia alle 16 vuotiaan tasolla tänne valuneita ikänsä valehdelleita lurkuksia.

        Apu pitää antaa sellaisille joita se auttaa jo pienenä eikä epämääräisille hylkiöille joita valuu eurooppaan vaatimaan sitä tai tätä.

        Hyi Saatana kun kuvottaa ne kuvissa olevat aikuiset jotka saavat lapsen kohtelun.Menkööt matkoihinsa valehtelemaan seuraavaan vastaanottokeskukseen vaikka viroon tai venäjälle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      3
      2711
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2511
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      2239
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1855
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1433
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1423
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      176
      1155
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1134
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1043
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      938
    Aihe