Mieluumin Venäjä

... näin se menee Suomessa. Sorry baltit.
7290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

.. meille kuin Viro. Viroa ei oikein osaa identifioida!

Äänestä
  • ... baltit hakevat revanssia, mistä? Eikö balteilla ole oikeaa historiaa (sensuroimatonta)? Pitääkö sitä kirjoittaa uudeksi ja sensuroida paremmin hyväksyttäväksi.
    Suomi kestää sen mitä on tehty. Miksi ei baltit?

    Äänestä

  • on piikki perseessä? kirjoitti:

    ... baltit hakevat revanssia, mistä? Eikö balteilla ole oikeaa historiaa (sensuroimatonta)? Pitääkö sitä kirjoittaa uudeksi ja sensuroida paremmin hyväksyttäväksi.
    Suomi kestää sen mitä on tehty. Miksi ei baltit?

    ja Suomea. Mutta Vviro menestyy. HaHaa!!!

    Äänestä

Vainolainen vie puolet palkasta ja ryöstää Stalinin hirmuvallalla Ladasta 50% hevosvoimista. Se laittaa salaojia ja kätyreitä länsimielisten autotalleihin ja televiso suoltaa Stalinin propagandaa.

Bensaa ei saa ja kaikki ruoka on käsitelty. Oikeaa ruokaa ja tietoa ei saa. Putin on Stalinin juoksupika jota isä Aurinkoinen Georgiassa ohjaa.

Shaakasvili on länsimielinen ja siten luotettava. Se ei ole aivopesty Kremlin kabineteissa eikä sillä ole muuta kuin saada Georgiaan laki ja oikeus. Georgia on osa länttä, se on aina kuulunut länteen ja Nato on sen koti.

Nato auttaa. Nato on oikea ja rehellinen, Stalin on roisto joka riistää meitä. Me kuulumme Natoon. Natossa ihmisiä ei kiduteta ja syrjitä.
Viro kuuluu Natoon ja Nato suojelee virolaisia. Virolaiset ovat hyviä koska ne kuuluvat länteen ja Natoon. Nato on hyvä. Viro on hyvä.

Äänestä

Suomi tärkeä Viron veljeskansa. Suomi ja Viro ovat sama asia. Koko Länttä puolustetaan ennennäkemättömällä voimalla. Nato on itsestään selvyys Suomelle ja koko vapaalle maailmalle. YK ja Nato toimivat yhdessä.

Äänestä

Venäjä on ollut Suomen itsenäisyyden ajan, Suomen ainoa sotilaallinen uhka. Ja sama on tilanne nytkin, kuka tätä ei tajua, ei elä tätä elämää.

Äänestä

Itänatsit järjestää tänään mielenosoituksen. Itänatsit ei halua että kukaan maailmassa muistaa punanatsien miljoonien hengen vieneitä murharetkiä Viroon, Suomeen ja jokapaikkaan.

Näitä itänasheja pitäis takoa turpaan ja lujaa. Itänatsit on SADANTUHANNEN!!! Suomalaisen hengen velkaa Suomelle. Lisäksi itänatsit mm. murhasi NELJÄSOSAN!!!!!!!!!! Viron kansasta. Virolaisten murha on yksi maailmanhistorian brutaaleimpia tekoja. Ja itänatsit haluaa että näistä ei puhuta. Ja kyllä saatana varmasti puhutaan, eikä koskaan unohdeta, eikä itänatsien valtavista rikoksista ihmiskuntaa vastaan vaieta.

Ei enään koskaan itävenäjänatseja Suomeen. Kaikki liittyttävä natoon turvaan natsi-itävilleillien ikeeltä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuin Viro kirjoitti:

... näin se menee Suomessa. Sorry baltit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu