Ihmettelen, Miksi ateistit syyttävät meitä kristittyjä kulttuureiden tuhoamisesta yms. vaikka itse yritätte tuhota meidän, muslimien yms. uskontojen kulttuurit ja tehdä siten maailmasta pelokkaan ja ahdistavan paikan...
Kumma juttu....
11
307
Vastaukset
- ürpå
Se on katsos tuo karman laki. Nyt saatte sitä mitä olette itse tehneet. Te poltitte noitia ja tapoitte tiedemiehiä. Olisiko nyt aika polttaa kristittyjä ja tappaa pappeja? Eikö se olisi vain reilua?
Tosin ihan vakavissaan puhuen ateistit kumminkin taitaa hakea sekulaaria maailmaa joka ei ole sama asia kuin väitteesi. Montako ihmistä arvelet minun tappaneen, kiduttaneen ,raiskanneen, hukuttaneen, tai polttaneen elävältä, ihan vain sen takia että on uskovainen.
Kaikki tämä oli kristittyjen vakio toimintaa vääräuskoisia kohtaan, ja sinä tulet tänne puhumaan pelottavasta ja ahdistavasta paikasta..- kysyn vaan.
Montako sinun sukulaistasi ovat uskovaiset tappaneet? Vastaa tähän kysymykseen äläkä kiemurtele.Jos asiassa ei ole perää niin mitähän tuosta perättömän lausunnon antamisesta saisi.Ainakin ehdotan hoitoon menemistä.
kysyn vaan. kirjoitti:
Montako sinun sukulaistasi ovat uskovaiset tappaneet? Vastaa tähän kysymykseen äläkä kiemurtele.Jos asiassa ei ole perää niin mitähän tuosta perättömän lausunnon antamisesta saisi.Ainakin ehdotan hoitoon menemistä.
Täysin terve..
Eivät varmaan yhtään. Hmmm..... Luulisin.
Mutta historian kirjat ovat täynnä tekstejä kristittyjen tuhotöistä, esimerkiksi eteläamerikan alkuperäiskansat tuhottiin melkein sukupuuttoon.
Sinä myös esitit väitteen, joten todistamista on sinullakin..- .-.-.
kysyn vaan. kirjoitti:
Montako sinun sukulaistasi ovat uskovaiset tappaneet? Vastaa tähän kysymykseen äläkä kiemurtele.Jos asiassa ei ole perää niin mitähän tuosta perättömän lausunnon antamisesta saisi.Ainakin ehdotan hoitoon menemistä.
...suorasti tai epäsuorasti.
- .-.-.
Eli ilman uskontoa, maailmasi olisi ahdistava ja pelottava paikka.
Surullista............todella surullista..... Kulttureista.
Haluamme eroon uskontojen tyrkyttämisestä ja valtion varojen tuhlaamisesta satuolentoihin.- Kössönöm
Varmaan heti aamusta jo tulee esimerkkejä uskontojen tuhoavasta vaikutuksesta.
Tässä alkupaloja:
http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2009/03/afganistanin_uudenvuoden_juhlintaa_varjostivat_tuhoisat_pommi-iskut_630913.html
http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2009/03/kaksi_tallautui_kuoliaaksi_paavin_tilaisuudessa_angolassa_631182.html
http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2009/03/nelja_kanadalaissotilasta_kuoli_afganistanissa_630202.html
http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2009/03/paavi_korosti_aborttikieltoa_angolassa_630075.html- NineStar
Roomanjälkeisestä historiasta.
Kristityt olivat alusta-asti kovia tuhoamaan muitten kulttuuria ja syrjivänsä muita uskontoja.
Kristityt olivat alusta-asti todella jyrkkiä muita kulttuureita kohtaan ja tappoi ja tujosi minkä kerkesi.
Barbaarit ja Viikingit olivat tutkimusten perusteella yllättävä rauhaisaa kansaa joka harrasti kauppaa ja vaihtoa,
Dokumentissa myöskin kerrottiin miten Kristilliset ovat muuttaneet historiankirjoja ja leimanneet muut kulttuuri pahoiksi, jopa nimike Barbaari on väärennös sillä Barbaari-san tarkoittaa sivistämätön ja väkivltainen kun oikea Barbaari-heimo oli kaikkea muuta. - Kössönöm
NineStar kirjoitti:
Roomanjälkeisestä historiasta.
Kristityt olivat alusta-asti kovia tuhoamaan muitten kulttuuria ja syrjivänsä muita uskontoja.
Kristityt olivat alusta-asti todella jyrkkiä muita kulttuureita kohtaan ja tappoi ja tujosi minkä kerkesi.
Barbaarit ja Viikingit olivat tutkimusten perusteella yllättävä rauhaisaa kansaa joka harrasti kauppaa ja vaihtoa,
Dokumentissa myöskin kerrottiin miten Kristilliset ovat muuttaneet historiankirjoja ja leimanneet muut kulttuuri pahoiksi, jopa nimike Barbaari on väärennös sillä Barbaari-san tarkoittaa sivistämätön ja väkivltainen kun oikea Barbaari-heimo oli kaikkea muuta.jos se oli se, missä kerrottiin Attilasta ja hunneista. Jos oli se mitä tarkoitat, niin todellakin kristityt väärensivät historiaa.
- .-.-.
Ajatellaan vaikka Suomen kulttuuria.
Jos ulkomaalainen kysyy sinulta jotain maamme kulttuurista, niin mitä kerrot hänelle?
Kulttuurista minulle syntyy ajatuksia:
Kalevalasta, sibeliuksesta ja historiastamme Venäjän ja Ruotsin kanssa yms. Kuuluuko kirkko jotenkin Suomen kulttuuriin? Jos kirkko häviää, niin muuttaako se yhtään mitään?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k512264Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖251058Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82972Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11914Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt54883- 68873
Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me126853Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu10773Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49759vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22753