Lisää ideoita.
Italiassa varsin hyviä kotikertoimia tarjolla Leccelle ja Chievolle. Molemmilla motivaatiota pitäisi olla kun putoaminen on uhkana, varsinkin Leccellä. Chievon vastustajaa Palermoa rasittaa varsinkin Miccolin poissaolo, joukkueen paras maalintekijä kun on.
Sitten Espanjaan josta poimin pari kohdetta.
Osasuna ja Espanyol kohtaavat jumbofinaalissa joten pisteitä tarvitsee kumpikin. Espanyol on joukkueista laadukkaampi ja voittihan se taannoin itse Barcelonan vieraskentällä. Lisäksi se pääsee parhaalla kokoonpanollaan illan peliin.
Kakkosta pukkaa.
Sporting Gijon ei ole pelannut vielä ainuttakaan tasapeliä La Ligassa. Myöskään illan vastustaja Numancia ei ole tasurikone kahdella pelatulla tasurillaan. Numancia on pahassa putoamisuhkassa ja tarvitsee pisteitä. Sporting olisi tyytyväinen tasuriin, Numancia ei.
Norjassa jo vihjaamani Strömsgodset omaa kerrointaan paremmat mahdollisuudet voittoon samoin Sandefjord Odd Grenlandin vieraana.
Sekä Strömsgodset että Sandefjord pelasivat hyvin harjoituskaudella. Lisäksi Sandefjord avasi kauden upealla kotivoitolla Brannista.
Näillä mennään tänään.
Loistava pelipäivä!
Mypa-47
2
407
Vastaukset
- tänään
Numanciaa ei tosiaankaan kannata pelata. Sarjan huonoin porukka, eikä edes valmentajanvaihdos ole nostanut pelaamisen tasoa - materiaali kun ei yksinkertaisesti riitä. Kakkonen on pelattavampi kohde tähän peliin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874088Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242911No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452310- 341321
- 10909
- 131885
- 6874
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12822- 11760
Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124756