Mitä tampereella tapahtuu huomenna?

Hei kaikki,
tapahtuuko huomenna, tiistaina tampereella jotain erikoista tai minne kannattaisi mennä kun kaksi ulkopaikkakuntalaista ovat solmineet treffit tampereelle? Myös hyviä ruokapaikkaehdotuksia ottaisin mielelläni vastaan.
1227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No tietysti poika vie tytön (päiväsaika, aurinko paistaa..) Finlaysonin kulttuurihistoriallisesti upeaan Tampereen kaupunginosaan,Finlaysonin UPEAAN kirkkoon, joka on hääparien erityissuosiossa!

Ja siitä lämmittelykierros voi jatkua Näsinkalliolle, (välissä sympaattinen Tallipiha eläimineen),jossa huolimatta Siilinkarin tragediasta voi ihailla patsasta, kuin Suomen neito,ja uskon että tyttö on valmis suudelmaan täällä koekeudessa, jossa avautuu näköala Näsin seljälle,jonka tyrskyissä voi kesäaikaan sitten huuhdella rakkauden jäljet pois..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ulkopaikkakuntalaisena tref... kirjoitti:

Hei kaikki,
tapahtuuko huomenna, tiistaina tampereella jotain erikoista tai minne kannattaisi mennä kun kaksi ulkopaikkakuntalaista ovat solmineet treffit tampereelle? Myös hyviä ruokapaikkaehdotuksia ottaisin mielelläni vastaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu