TV7.n uutiset

milk_and_biscuits

Katsokaapa piruuttanne joskus TV7:n Jerusalemin uutisia. Israelia ja israelilaisia ylistetään mutta muslimeista ja arabeista rakennetaan kuva terroristeista. Hamasin sotarikoksista kyllä kerrotaan, mutta israelilaisten sotilaitten tekemistä julmuuksista vaietaan. Ohjelma on ottanut esim. Iranin silmätikukseen.
Lisäksi ohjelmassa siteerataan VAIN ja YKSINOMAAN israelilaisia uutistoimistoja ja lehtiä joka ei voi rakentua puolueettomaan uutisointiin.
Katsokaapa vain lauantaina klo 21.00

14

521

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Iraninen presidetti

      Ahmadinejadin puheita.
      Niissähän yllytetään hävittään Israelin valtio
      pois maailmankartalta ja niissä siteerataan aino-
      astaan Koraania.
      Ei puhettakaan mistään rauhanomaisesta, puolueettomasta rauhanpolitiikasta vaan raivoisaa
      vihan lietsomista ja YK:n jäsenvaltion uhkaamista.
      Siki Iran kehittelee ydinpommiaan, jolle länsi-
      maatkaan eivät voi mitään.

      • näin on!

        Israelin TV-propakanda ei poikkea mitenkään muista kiihkomielisistä lähi-idän TV-lähetyksistä. Myös uskonnot ja niihin sisältyvä fanaattisuus ovat samankaltaisia keskenänsä. Myös molemmat osapuolet (islamistit/judaistit) suhtautuvat erittäin rasistisesti toisiinsa.


      • tällainen tosiasia
        näin on! kirjoitti:

        Israelin TV-propakanda ei poikkea mitenkään muista kiihkomielisistä lähi-idän TV-lähetyksistä. Myös uskonnot ja niihin sisältyvä fanaattisuus ovat samankaltaisia keskenänsä. Myös molemmat osapuolet (islamistit/judaistit) suhtautuvat erittäin rasistisesti toisiinsa.

        On aivan turha kuvitella että judaistit poikkeaisivat jollakin tapaa muista lähi-idän uskonnoista tai kulttuureista. Päinvastoin! He näyttävät olevan oikeita lähi-idän pääperkeleitä.


      • Puolustuksen puheenvuoro
        tällainen tosiasia kirjoitti:

        On aivan turha kuvitella että judaistit poikkeaisivat jollakin tapaa muista lähi-idän uskonnoista tai kulttuureista. Päinvastoin! He näyttävät olevan oikeita lähi-idän pääperkeleitä.

        Tällä foorumilla esiintyy uskomattoman paksua soopaa: tästä on tullut oikein uusnatsien temmellyskenttä!

        Luuletteko raukat, että valheitten jatkuva jankuttaminen tekee niistä lopulta totuutta?

        Israelin armeijan moraali on huippuluokkaa maailmassa! Mitään väitetyistä väärinkäytöksistä Gazan sodan aikana ei ole voitu näyttää toteen, kun asiat tutkittiin. Lue:

        http://www.spectator.co.uk/melaniephillips/3464331/the-haaretz-blood-libel.thtml

        Kuten lontoolainen lehti Spectator toteaa, kyseessä on maailmanlaajuinen noitavaino Israelia kohtaan. Aina, kun antisemiitit näkevät pienenkin mahdollisuuden purkaa demonista vihaansa Israelia kohtaan, tilaisuudesta otetaan kaikki hyöty irti!

        Ikävää on todeta, että kiroamalla Israelia tulee samalla vetäneeksi kirouksen itsensä päälle, sillä Israel on edelleen Jumalan silmäterä.


    • se tuskaa lisää!

      1. HAIFAN POMMITUSYRITYS oli paljon aiempia tietoja vaarallisempi. Pioneerit purkivat supermarketin viereiselle maan päälliselle parkkialueelle pysäköidystä autosta, joka TV-kuvien mukaan oli siniharmaa, ei valkoinen, kaikkiaan n. 100 kg räjähteitä, sekä kilokaupalla metallikuulia, jotka räjähdyksen voimasta olisivat lennelleet joka taholla kymmenien metrien päähän lisäten ihmisten haavoittumista. Poliisi esitti kuvitelman, millaista tuhoa pommi olisi lauetessaan voinut aiheuttaa. Pommi olisi voinut aiheuttaa kolmikerroksisen kauppa-keskuksen parkkialueen puoleisten pikarien katkeamisen, minkä johdosta koko suuri rakennus olisi luhistunut haudaten alleen siellä olleet sadat ihmiset. Toiseksi pommin aiheuttama kuumuus ja paineaalto olisi voinut sytyttää lähiautojen bensatankit, jotka olisivat räjähtäneet aiheuttaen ketjureaktion autosta autoon. Voi vain kuvitella millaisen kaaoksen tämä olisi aiheuttanut Haifassa ja sieltä alkaen koko maassa ja sen poliittisessa elämässä. Mikä on se sammumaton ja ihmishengistä ja kärsimyksistä piittaamaton viha, mikä saa tavallisissa ihmissuhteissa aivan normaaleilta vaikuttavat ihmiset suunnittelemaan ja toteuttamaan tällaisia kauhutekoja? (JP)

      • Todella törkeää. Kohta tämän palstan natsit alkaa kehua ja puolustella pommia.


    • Al-Jazeraa jos luulet saavasi sieltä jotain puolueetonta. Israeliin pääsee länsimaiset varmistamaan kaiken mutta ei arabimaihin. Kyllä Israelin uutiset on varmasti sata kertaa rehellisempi kuin Al-Jazeera.

      • milk_and_biscuits

      • milk_and_biscuits kirjoitti:

        Al-Jazera on taatusti rehellisempi kuin Israelin tiedoitusvälineet, ne kertovat sentään totuuden israelin joukoista ja sen sotarikoksista.

        http://english.aljazeera.net/news/middleeast/

        Lukekaapa vaikka Hesarista miten israelin joukot ovat paskoneet ja sotkeneet gazalaisten koteja

        http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Kotien häpäisy oli rutiinia/1135244483595

        Olla sieltä Jazera-maista kotoisin. Teillehän on oma kanava ainoa oikea valehteli se vaikka kuin paljo. Onnea tiellesi sheikki.


    • ne puhu sujuvasti taqiyaa..

      vasemisto on yksmielisesti samalla linjalla..

    • Elisama

      On se sitten harmi kun joku kanava uskaltaa kertoa totuutta.

      • sitä ei sitten

        millään jonkun hermot ei kestä, sitä totuutta siis........Aina kitistään, kummaa porukkaa täällä pyörii.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      106
      7522
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      106
      5286
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      116
      3526
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      25
      3481
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2554
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1866
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1521
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      352
      1520
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1356
    10. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      59
      1347
    Aihe