milloi hallitus puuttuu kehitysrahojen

vääriin käytöksiin

sivustaa seuraillu.ihmetele mihin ne rahat käytetään.ali hankintaan ainakin,meidän yrityksessä pääosin.oma väki lomalle,muut hoitaa hommat,ja vievät rahat.

1

65

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyseletturhia

      No niin työnantajapuoli on taas löytänyt/luonut yhden "laillisen" keinon sosialisoida veronmaksajain rahoja pankkituen lisäksi! Hienoa, editystä, näinhän se on!

      Elvytetään velkarahalla, kehitysrahoilla teetetään työttömällä työharjoittella työtä ilmaiseksi. Työnulkoistamisesta on puhuttu paljon silloin kun työ on annettu vuokratyöntekijöille , ts palkan maksu on ulkoistettu. Nyt ollaan sitten työn ulkoistamisessa! Hyvä me, eihän me palkkaa tarvitakkaan, työstä sitä eletään!

      Ammattillitot nukkuvat ruususen unta, työministeriössä kuvitellaan, tai halutaan ajatella, että duunari se AY-väki on kaiken pahan aikaan saanut, työnantaja ei edes unissaan käytä suojatonta, kaikkien halveksimaa pitkäaikaistyötöntä hyväkseen, ei ,ei ja ei!

      Työtön vain ei halua tehdä työtä, siitä kaikki johtuu ja palkkaakin pitäisi vielä maksaa, työttömälle! Herranen aika kuka sellaista työtöntä ottaa talon kirjoihin, ei käy, ei, jotain rotia pitää olla, vaikka vain sille heikommalle jos ei muille!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      76
      4558
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3803
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      149
      3531
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      44
      2004
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1239
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1078
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      137
      1003
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      943
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      857
    Aihe