Paperimiehet hinnoitelleet itsensä
10
254
Vastaukset
- kuka jaksaa
Työvoimakustannukset ovat alle kymmenesosa paperiteollisuuden kokonaiskustannuksista. Syy tehtaiden sulkemiseen on vain ja ainoastaan paperin ylituotanto, milloin se menee teidän porvareiden paksuihin kalloihin?
- Aluepoliitikko
Pikkukaupungit ovat kalliita ja kaukana kaikesta
Näin pitkällä ei vielä olla, mutta synkkiä pilviä kasaantuu monen tehtaan ylle. UPM:n Kajaanin paperitehdas on nyt tiukassa syynissä. Se sijaitsee hankalassa paikassa kaukana kaikesta.- töihin vielä vanhoillaan
ovat perkeleet kupanneetkin hirmuliksija olemattomalla työpanoksella.
- saatte myydä
puuta verotta, niin Ruotsissa on puu 30-50% halvempaa. Nämä suomalaiset kapitalistit ovat tottuneet amerikkalaismallisiin voittoihin. Nyt nähdään, mitä sillekin maalle tapahtuu, kun joku omistava luokka vie tuhkatkin pesästä. Muille ei jää muuta kuin maksaa näiden loisten varastamat rahat.
- Ex-paperimies
Puun hinta on aivan liian korkeella. Puunkorjuu on kallista. Kuljetusyrittäjät pitävät hintoja liian korkealla.
- Metsäpatruuna
Metsänhoitoyhdistyksen takia puun hinta on liian korkea. Ei metsäyhtiöiden ja metsänomistajien väliin tarvita mitään välikättä.
- erehdyin
hakemaan hakkuutukea mhyltä.Sain tehdä työt ja yhdistys otti kaikki tuet.Sen jälkeen olen pysynyt kepusta kilometrin päässä.
- pidä paikkaansa
Kun tehtaat ovat vanhentuneet, paperikoneet käynet tehottomiksi ja sijaintikin on uitto- eikä kuljetusreittien varrella, niin se on patruunoiden vika eikä duunarin vika.
- Keskustan tukiaisporukkaa
Palkat pois heiltä ja kilometritehtaalle.Heitä ei tarvita.Tuet kaikille samoin perustein.
- pystyyn
Kun ei puuta irtoa järkevään hintaan teollisuus lähti.
Sinne jäi puut metsään, pitäkää ahneet paskat puunne !
Menetys on työpaikat tehtaissa ja metsissä. Onko nyt hyvä olo ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p636141Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "813766Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242801- 232310
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol422221Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1621863Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v61689Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy85130281-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome201246- 301226