701 puuttuu. Jos ei nyt shamppanjaa, niin ainakin jotain juomaa voisi lasin nostaa rajan kunniaksi.
Eroakirkosta.fi avattiin 21.11.2003. Ensimmäiset 50k saatiin täyteen lokakuussa 2006, toiset 50k helmikuussa 2008 ja tahti on vielä kiihtynyt.
200k menisi rikki ehkä heinäkuussa 2010.
Eroakirkosta.fi avattiin 21.11.2003. Ensimmäiset 50k saatiin täyteen lokakuussa 2006, toiset 50k helmikuussa 2008 ja tahti on vielä kiihtynyt.
200k menisi rikki ehkä heinäkuussa 2010.
Vastaukset 2
Vanhimmat
niin massat vapautuu vauhdilla.
Jokainenhan muistaa jo nuoruudestaan sen, kuinka vähän niitä todella uskonnollisia koulukavereita oli. Muutama hasssu seurakuntanuori kymmenien muiden seassa.
Tavan ja perheen jatkonahan tuohon kirkkoon on aina valtaosa kuulunut. Eli ei ihme, että noita eroajia riittää paljon, kun yhä useampi alkaa ajatelle omalta kohdaltaan sitä, että mitä minä tuossa kirkossa oikein teen, kun en sen oppeihinkaan usko. Ainahan nuo papit on pakkopullaa ollut.
Kristinusko ja petoviha -kaksi asiaa, jotka eivät meinanneet oikein kovapäisiin suomalaisiin upota. Piti ottaa kovat aseet käyttöön. Miekka ja tapporaha. Pikkuhiljaa noista kahdesta ollaan kummastakin pääsemässä. Jos ei nyt aivan huomenna, niin suunta on ainakin hyvä kummassakin!
kun meigä oli aikanansa riparilla eräänä päivänä ohjelmassa oli että tehtiin sapuskat itse. Seurauksena oli seurakuntatalon sisävessat että leirialueen ulkovessat ahkerassa käytössä. Täytyy sanoa että tuona yönä padot murtuivat aika totalitäärisesti.Ja massaa vapautui.