Maamme on lamasta huolimatta rikas ja hyvinvoiva maa. Meillä on varaa ja tilaa ottaa vaikkapa miljoonia turvapaikanhakijoita lisää. Lama ei voi olla tekosyy olla rasistinen ja torjuva! Jo Euroopan Ihmisoikeustuomioistuin on kovistellut maatamme turvapaikanhakijoiden käännytyksestä, ja olemme Amenestyn mustalla listalla.
Nyt homma kiikastaa meillä puuttuvista pakolaiskeskuksista, niitä tarvittaisiin heti ansi alkuun 50 lisää. Ne tuovat paikkakunnalle työpaikkoja, uusia kuluttajia ja siten hyvinvointia, ja paikalliset kaupat jne hyötyvät. Lopullinen pakolaiskeskusten lisätarve tulee olemaan 250-300 uutta paikkaa.
Maamme pakolaispolitiikan on muututtava humaanimmaksi! Toivon, että ministeri Thors saa runnottua hallituksessa läpi tärkeitä uudistuksia tällä saralla. Ja muille suomalaisille sanoisin: rasismilla on lyhyt tulevaisuus, ja se on raukkamaista.
Turvapaikanhakijat
8
223
Vastaukset
- kakara joka
otti nokkiinsa arvostelustasi. Pyydän anteeksi ja skarpaan kirjoitteluani.
- kannanotto
Maahanmuuttoon ilman vihaa ja rasismia.
Noin voi asian nähdä ja se on oikein
Rohea veto, sillä valtaosa kirjoittajista ovat mamuvihaajia ja rasisteja. - Slarvinisti
Utopiassa ja pumpulipallossa eläneille on normaalia moiset haihattelut. Kylmä tosiasia on, että ihmisiä on maailmassa 5-6 miljardia liikaa. Nyt pitäisi alkaa karsia ylimääräistä populaa pois sen sijaan, että päästäisi sitä lisääntymään entisestään rikkaampiin maihin.
- eri asioita.
Suomessa kun kysyt ääneen, miten miljoonille lisäpakolaisille saadaan taattua samat hyvät olot kuin aiemmillekin, kun lamakin vaivaa..
Olet Rasisti, fasisti, natsi. Paha rikollinen.
Venäjällä kun nashit leikkaavat kurkun auki maahanmuuttajalta ja ilakoivat siitä kuvaamallaan videolla internetissä, niin venäläiset politiikot ja nashien rahoittajat vain ilakoivat mukana.- eivät osaa iloita,
korkeintaan yksikseen.
- luovutat oman
asuntosi ja omaisuutesi,kun kerran olet noin jalomielinen.
- Folio Mulder
Niin maa voisi hyötyäkin tulojoista, mutta kun se taitaa olla nykyään alle 100:n keskimäärin, niin tarjolla on raiskauksia, näpistelyitä, käsilaukkuvarkausksia jne. Voi puolestani ottaa kotiisi muutaman yön timon jos haluat !
- Je sais pas
Onko aloittaja seonnut lopullisesti. Eikä ihme olisi. Tämän pirullisen holtittoman pakolaispolitiikan takia voi seota jo viisaampikin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874168Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella283137No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351348
- 10919
- 133911
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124776- 11770