PERKELEEEN KATAINEN TAAS

KÖYHÄT MAKSAA RIKKAITTEN

HUVIT!

Kun on varaa taas kerran keventää tuloveroa.

On se sitten saatana että rikkaille löytyy rahaa meni muuten miten huonosti hyvänsä, mutta köyhille ei koskaan. HAISTAKAA PASKA!

4

177

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei mee ihan oikein

      eläkeläisten omakotikiinteistöt, kun ei ole varaa maksaa kalliita kiinteistöveroja. Mummot ja papat hoitokoteihin pois nurkilta tassuttelemasta!

      • vanhustenpalvelu =menoerä.

        Oletko koskaan laskenut kuinka paljon kunnalle tulee yksi vanhus maksamaan vanhustenpalvelutalossa? Ota huomioon, että vanhustenpalvelutaloissa vanhusten lääkitys lisääntyy!!huimasti! Vanhukset kärsivät siellä senkin vuoksi, että he eivät saa ottaa esimerkiksi kipulääkettä juuri silloin, kun he sitä tarvitsevat. Lääkkeet näytetään jakavan ruokailun yhteydessä. Vanhukset ottavat tuolloin kaikki lääkkeet, kipulääkkeenkin vaikka ei juuri tuolloin olisi kipua. Kipulääkkeen vaikutus on useasti lakannut silloin, kun kipu iskee. Vanhus joutuu kerjäämään kipulääkettä, eli häntä nöyryytetään silloin juuri, kun hän on kivuissaan. Tuo saa aikaiseksi tunne-elämässä negatiivisen muutoksen = masennus, fyysisesti kipu aiheuttaa elimistön heikkenemistä.

        Vanhustenpalvelutalo kuuluu ainoastaan Nousukauteen ei Lamakauteen jos enää siihenkään kauteen. Vanhustenpalvelu talo on suuri Menoerä kunnalle ja sitä kautta valtiolle.


      • Kaiken.....

        Olet oikeassa, että rikkaat pääsee aina halvemmalla suhteellisesti. Esimerkiksi tv-lupa on heille pikku maksu, köyhälle ja varsinkin yksinäiselle köyhälle suuri maksu.

        Kiinteistöveron korotus on rikkaalle pikku maksu, mutta yksinäiselle köyhälle tuli suuri menoerä, nälkäpäivät.

        Minä ihmettelen, että nykyaikana ei osata käyttää sanaa progressiivinen korostus!


    • Yrittäjäarska

      Nyt tuli kerrankin lama oikeaan aikaan, jos ajattelee seuraavia vaaleja. Taitaa olla juuri kurjimmillaan; köyhät maksaa isoja kunnallisveroja ja tiedossa on isot energiaveron korotukset. Työttömyys on huipussaan ja korot alkavat nousta tulevan nousukauden näyttäessä pörssissä ensi merkkejään.

      Keskusta on jo pudonnut, nyt putoaa kokoomus. Seuraavat vaalit voittaa Perussuomalaiset ja suurimmaksi puolueeksi nousee Demarit. Vihreätkin pärjää ja toivottavasti RKP putoaa pois keräämästä vain rusinat pullasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4018
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2881
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2302
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1311
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      899
    6. 131
      875
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      844
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      811
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      746
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      740
    Aihe