SDP:lle veret seisauttava vaalivoitto

Nyt on nähty tämä keskustan ja kokoomuksen lamantekohallitus.
5193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jos voittaakin vaalit, mikä on epätodennäköistä, niin joutuu nuoleskelemaan kepua tai kokoomusta ja asioiden hoito jatkuu tavallisia ihmisiä sortamalla kuin tähänkin asti.

Äänestä

Jos demarit saisivat edes YHDEN lisäpaikan, niin se olisi veret seisauttava vaalivoitto demareille.

Sen verran heikosti demareiden kannatus on "kehittynyt", kehityksen suunta kun on ollut - merkkinen.

Äänestä

Kylmäsen Uskoa saamastamme äänestä...

Äänestä

Että olette tehnee säälittävää oppositiopolitiikkaa.
Lama on ohi 2011 hallituksen elvytyksen vuoksi kansa on tyytyväinen oloonsa ja eloonsa.
Oikeisto jatkaa hallituksessa ja sossujen korpivaellus jatkuu.
Ja tämä on fantastista....:))

Äänestä

Taikka sitten demarien veret seisauttava torjuntavoitto.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


seuraavissa eduskuntavaaleissa kirjoitti:

Nyt on nähty tämä keskustan ja kokoomuksen lamantekohallitus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu