Keskusta on paras mahdollinen puolue koko Suomen kehittämiseksi.
Tasapainoinen puolue
Juhako
5173
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
me eletä enää agraari yhteiskunnassa vuonna 2009
on vielä voimissaan.
lisäisivät vain kyttiä ja ilmanaikuisia virkamiehiä jarruttamaan kaikkea hyvää!
Paras mahdollinen puolue?????????
Kepuministerit ovat ykkösinä tuhoamassa Suomen työelämää ja siitä erinomaisia esimerkkejä ovat alati kasvava työttömyys, säästötoimet, tuleva eläkelaki, alueellistamiset, pakkosiirrot ja tuottavuusohjelma. Pelkästään tuottavuusohjelman myötä lähes 20000 irtisanottavaa ihmistä PERHEINEEN joutuu miettimään elämänsä ja tulevaisuutensa täysin uudelleen.
Osa heistä jää pysyvästi työttömiksi nykyisen huonon työllisyystilanteen takia, joka sekin on kepun aikaansaannos. Voi vittu, mikä puolue!
Alueellistamisten ja pakkosiirtojen takia ihmiset irtisanoutuvat itse, kun eivät kestä kepun ja idiootti-Hyssälän itserakkaita sekoiluja. Kunhan tuokin sekoilu on viety loppuun asti, on lisää työttömiä luvassa. Muusta paskasta puhumattakaan.
Tuleva "eläkeiän uudistus" on pahinta mitä työpaikoille voi tehdä. Ikäloppuja vanhuksia pidetään töissä sössimässä nuorempien työt ja työt yleensäkin. Vanhusten hitaus ja töiden sotkeminen on jotain sellaista, joka sinunkin pitäisi ihan itse kokea. Mutta ei se kepua haittaa, koska heilläkin on muiden töitä ja elämää sössiviä eläkeläisiä ministereinä. Kyllä kepu tietää ja osaa!
Jos edellä luetun jälkeenkin pidät kepua tasapainoisena puolueena, niin annan sinulle yhden, mutta arvokkaan neuvon: käy tutkituttamassa pääsi. Tee se jo tänään, sillä siitä on sinulle hyötyä myöhemmin!
HYVIN KIRJOITETTU KÄVISIVÄT VIELÄ KAIKKI KEPULIT TARKISTAMASSA LÄÄKITYKSENSÄ