Kyllä Suomi selviää lamasta

ENNEENKIN ON SELVITTY.
5156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Miten puretut tehtaat muka lähtee toimimaan?

Kuka antaa työtä?

Kuka ruokkii somaalit?

Äänestä
  • Rakennetaan uusia tehtaita, mutta meillähän on työvoimapula

    AAMEN

    Äänestä

lama tulee vasta silloin kun toiset vievät kaiken vaikka itse omistaa maan.ja kuka helvetti nyt sellaista sekunttiakaan katsoo.Jos nyt ei oo niin helvetin kippee.Mut silloinkin voi käyttää kaukoohjattuja.

Äänestä

Suomettuneisuus sotkee edelleen selkeää ajattelua ja avointa suhtautumista muihin maihin.
Käsitykset muista maista ja niihin suhtautumiseen on edelleen suometuneisuuden värittämiä.
Suomen aseman muuttumuista maailman tilanteen muuttuessa ei haluta tiedostaa vaan yritetään edelleen kytkeytyä menneeseen Neuvostoliiton aikaiseen politiikkaan. Tätähän Suomen suomettuneet korkeilla palleilla edelleen vaikuttavat henkilöt ylläpitävät tehokkaasti omaksi edukseen.
Nato on neuvostoajan mörkö johon suhtaudutaan pelkästään aatteen värittämällä tunteella uskaltamatta ottaa asiasta selkoa. Natoon suhtaudutaan pelon sekaisesti kuten EFT:aan ja viimeeksi EU:hun.
Suomen turvallisuudesta ei ole mitään takuita nyky maailmassa ei edes Georgian aseman vertaa.

Äänestä

Wikistä löytyy tietoa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ALF' kirjoitti:

ENNEENKIN ON SELVITTY.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu