Halla-ahon poliittiset hautajaiset

29.03.2009

Kyllä se on niin että Halla-ahon poliittiset hautajaiset voidaan järjestää ensi ensi sunnuntaina jos Soini ei ota häntä ehdokkaiden joukkoon lauantaina 28.3.

Hautajaiset voitaisiin järjestää ironisessa mielessä muslimityyliin 24 tunnin sisällä kuolemasta.

Aivan turhaa on pumpata ilmaa poliittiseen ruumiiseen homma-foorumillakaan. Vaikka tällä keinolla poliittinen ruumis paisuisi kuinka isoksi tahansa se on pelkkää feikkiä. Isoksi pumpattu poliittinen ruumis halkeaa pienestäkin tönäisystä päästäen ilmoille valtavan pahanhajuisen rikkikaasupilven.

6

302

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kylmät faktat:

      -Halla-aho nousi Helsingin kaupunginvaltuustoon ilman puolueen tukea tai rahoja (toisin kuin esim. soini)
      -Halla-aho ei ole puolueen jäsen, silti hän keräsi ääniä peruSS:n pussiin (toisin kuin soini, joka kunnallisvaaleissa 2000 ja 2004 keräsi ääniä SITOUTUMATTOMIEN pussiin, oman puolueensa kannatuslukuja tietoisesti ALENTAEN.

      Tulee myös muistaa, että soinin perintöprinssi saarakkala OLI JO VIIME EU-vaaleissa tyrkyllä, saamatta mainittavampaa kannatusta. Nyt soini on kuitenkin valmis uhraamaan saarakkalan peesaamisen vuoksi Halla-ahon.

      Soinin kulisseissa haisee ja kovaa. Kun viimeiset EU-nimet peruSS:n puitteissa on lyöty lukkoon, sitten alkaa sodassa soinazismia vastaan seuraava vaihe. -Armottomampi, kuin mitä soini on osannut edes odottaa.

      • uhkailla,,,

        Tuonkaltaiset uhkailijat pitää lähettää muualle. Perussuomalaisissa ei ole enää tilaa.


      • tulee jatkumaan
        uhkailla,,, kirjoitti:

        Tuonkaltaiset uhkailijat pitää lähettää muualle. Perussuomalaisissa ei ole enää tilaa.

        tauotta ja armotta ainakain 4-5 seuraavaa vuotta. Se ei ole uhkaus, vaan LUPAUS joka pitää!


      • Meidän äänemme

        Soinin virhe, ellei Halla-Aholle löydy paikkaa. Aivan varmasti pätevän miehen ei tarvitse pyydellä Soinilta paikkaa. Hänelle on kannatusta ja kysyntää.

        Halla-Aho on ainoa siitä joukosta, johon luotan ja niin tekee moni.


      • kuumin nimi.,.
        Meidän äänemme kirjoitti:

        Soinin virhe, ellei Halla-Aholle löydy paikkaa. Aivan varmasti pätevän miehen ei tarvitse pyydellä Soinilta paikkaa. Hänelle on kannatusta ja kysyntää.

        Halla-Aho on ainoa siitä joukosta, johon luotan ja niin tekee moni.

        tällä hetkellä. Hänellä on tehokas tukiverkosto kautta maan. Halliksen ei tarvi soinia pokkuroida, omillaan on pärjännyt tähänkin asti. Jos Hallis lähtee omille teilleen, lähtee myös soinilta kannatusprosentit, se on saletti.


      • Halla-aho-uutisilla
        kuumin nimi.,. kirjoitti:

        tällä hetkellä. Hänellä on tehokas tukiverkosto kautta maan. Halliksen ei tarvi soinia pokkuroida, omillaan on pärjännyt tähänkin asti. Jos Hallis lähtee omille teilleen, lähtee myös soinilta kannatusprosentit, se on saletti.

        Soinia jurppii kovasti että kaikki kyselevät häneltä koko ajan Halla-ahosta. Soini tuntee itse jääneensä Eiran tohtorin varjoon. Se asema ei häntä miellytä - ei ollenkaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4188
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3163
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2340
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1348
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      929
    6. 134
      921
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      770
    Aihe