Heikkilää oli Mäenpää ojentanut esiintymään arvokkaasti ja puhumaan seisaaltaan ohjesäännön mukaan maakuntavaltuuston kokouksessa. Heikkilä oli nahjusmaisesti pitänyt puheen paikaltaan, istuen perse tiiviisti penkissä. Kokousväeltä oli irronnut makeat naurut!
Lauri Heikkilä surkimus!
13
600
Vastaukset
- törkeästi
omaan pussiin ja nimesi itsensä juuri tuohon maakuntavaltuutetun pestille neljäksi vuodeksi. Hän on Marttilan mini-kunnasta (n.2000 asukasta)ja sai kuntavaaleissa vain muutaman kymmenen ääntä.
Törkeän nimeämispäätöksen hän teki kuulematta piiritoimikuntaa. Paikka olisi ehdottomasti kuulunut Turun Lohelalle, suur-Salon Satopäälle tai suur-Kaarinan Raittilalle.
Heikkilä on vuosien varrella oppinut loistavasti poliittisen nepotinismin taidot Soinilta. Selkäänpuukotuskin silloin onnistuu ilman omantunnon tuskia.- niin iso
EU-ehdokkuusnappi rintapielessä, että meinaa pikku-ukko kaatua nokilleen.
- Ajatteleeko koskaan itse?
niin iso kirjoitti:
EU-ehdokkuusnappi rintapielessä, että meinaa pikku-ukko kaatua nokilleen.
Aika liikuttava on ja kauhea marionetti. 90-luvulla johti puheenjohtajana persujen puoluekokousta. Kun yritti keskeyttää soinilaisille epämiellyttävän ehdokkaan puheenvuoroa aikaan vedoten, ehdokas sanoi, että tämä on ehdokaspuheenvuoro, ja saa kestää yli ajan. Kun Heikkilä taas kohta paukutti nuijaansa, ehdokas totesi mikrofoniin, että ellei Heikkilä lopeta nuijansa paukuttamista, ehdokas tuklee pöntöstä pois ja paukuttaa Heikkilää. Sen jälkeen sai puhua rauhassa loppuun.
Ehdokas oli Järnefelt, kyse oli puoluesihteerivaalista Sormoa vastaan. - ovat alkaneet,,,
Ajatteleeko koskaan itse? kirjoitti:
Aika liikuttava on ja kauhea marionetti. 90-luvulla johti puheenjohtajana persujen puoluekokousta. Kun yritti keskeyttää soinilaisille epämiellyttävän ehdokkaan puheenvuoroa aikaan vedoten, ehdokas sanoi, että tämä on ehdokaspuheenvuoro, ja saa kestää yli ajan. Kun Heikkilä taas kohta paukutti nuijaansa, ehdokas totesi mikrofoniin, että ellei Heikkilä lopeta nuijansa paukuttamista, ehdokas tuklee pöntöstä pois ja paukuttaa Heikkilää. Sen jälkeen sai puhua rauhassa loppuun.
Ehdokas oli Järnefelt, kyse oli puoluesihteerivaalista Sormoa vastaan.kuulemma kulisseissa parjauskampanjan toisia peruSS:n EU-ehdokkaita vastaan? Heikkilä on ilmeisesti heidän hampaissaan ainakin kahdesta syystä: Lauri on tohtori (Saarakkala vain yo) ja hän on nyky peruSS:ään myös liian rehellinen? -Eikä Laurista saa natsihenkistä edes tekemälläkään, eli soinin silmin hän on mitä ilmeisemmin "mies menneisyydestä"?
- Pykälänmerkki
Heikkilä on nostanut sisarenpoikansa Ville Vähämäenkin rattijuoppoudesta tuomitun pehmeällä leivälle eduskuntaan, tosin ei ole vieläkään r-kirjainta lausumaan.
- juopp
On sitten rattijuoppoja ja ärrävikaisia oikein enemmänkin Heikkilän perheessä.
- ja sinä onnettomuus.
Heikkilä kuuluu puolueemme kärkipäähän ja on siellä ollutkin jo pitkään.
Joku mäenpää ei tuhe juuri missään muiden ihmisten kanssa toimeen?- katkeruus parempiaan
kohtaan tulee tuhoamaan puolueen orastavan nousun.
USA:n maahanmuuttoviranomaisten evätessä Saarakkalan viisumin matkalle pikakomennettiin fil.tri.Lauri Heikkilä.
Matkakertomusta puitaessa alkoi Heikkilän johtamassa piirissä julkisesti lentävä Natsipaska levitä urakkatahtiin.
Ei kukaan liene niin yksinkertainen, ettei osaisi kytkeä Natsipaskahautomon tuotosten julkituloa Saarakkalan henkilökohtaisiin epäonnistumisiin.
Saarakkalan komennossa Sisulaisadjutantit hyökkäävät kautta maan???? - Heikkilän
käydä räätälillä ja antaa lyhentää pari senttiä housunpuntteja. Laahaavat maata.
- Hallaahonäänestäjä45
Lauri Heikkilä on filosofian tohtori ja puolijohdefyysikko MUTTA MYÖS PIENVILJELIJÄ
Häntä vastaan hyökkäävät Varsinaissuomessa loisivat maalaisliittolaiset
veronvälttelijän ja maturikollisten maahantuojan pahamaineisen KEMPELE-SIPILÄN tukijat
Kempele käyttää törkykonsultti Matti Vanhasen veronvälttelyoppeja joita tämä levittää herroille
jotka tuovat matua maahan ja maksattavat matujen kulut tavisten veroilla, eivät itse maksa oikeudenmukaisesti
Piensijoittajien osinkotulot verotetaan keskimäärin huomattavasti ankarammin kuin suursijoittajien eli osinkovero on siis degressiivinen. Varakkaiden veroparatiisi jyllää Suomessa.
Piensijoittajat vastustavat hallintarekisterimuutosta ja hallituksen veronvälttelijöitä, puheenjohtaja Rothovius kertoo (jäseniä on enemmän kuin PS-puolueessa, yli 20 000)
http://www.uusisuomi.fi/raha/196782-professori-avautuu-vakuutuskuorista-tama-veroparatiisi-suomen-sisalla Juha Sipilä (kesk.) kertoo kohua aiheuttaneessa sidonnaisuusilmoituksessaan, että hänellä on merkittävä rahoitusomaisuus talletettuna sijoitusinstrumentteihin kuten säästöhenkivakuutuksiin sekä kapitalisaatiosopimuksiin. Vakuutuskuorien ansiosta pääministerin sijoituskohteita ja varallisuuden määrää ei tunneta- lautulau
Jos Lauri Heikkilä vaan ylettyis puhujapöntön yli niin kaikki asia tietää nämä Salaisuudet veronkiertäjistä.Mutta Laurin tavoite on saada hgin yksiö maksettua ediskuntatyöskentelyllä.ei sen kummempia tavotteita muita.
- lamm
Lauri on nii pieni mies että kadettuu jokaista yli 150 centtistä.Mutta tukka kiharalla muovikummun päällä antaa jo näkyvyyttä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874078Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242901No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452310- 341321
- 10899
- 131875
- 6874
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12811Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124756- 11750