Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Loistava lätkätripla!

Veikkaukselle kivakertoiminen trio sisää:

JYP 1-KalPa X
Blues 1-Kärpät X
Fribourg-Davos 1

Lisäks:
Ampumahiihdos: Berger 1.90
Svendsen 2.35
3271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kelasin onko täällä ketään haulikkohiihdosta tietäviä.

Äänestä

Pieleen menee ja pahasti, jos luotat Bergerin ammuntataitoon. Tulee mieleen aika armeijassa, jossa ampumataidottomille heilutettiin laikkaa "mettäkukkien" muodossa. Bergerin ammunta on usein samaa kaliberiä, jossa kyllä ammunta tapahtuu nopeasti, mutta kudit huiskitaan vähän sinne, missä taulujen pitäisi olla.

Björndalen on selvä suosikki Svendseniä vastaan. mutta koska kyseessä on pikakilpailu, jossa yhdenkin hudin merkitys korostuu selvästi on tuo vähän riskaapeliä pelata Björndalenia noin pienellä kertoimella.

Äänestä
  • Aivan kuten odotinkin. Berger huiski pystystä paukkunsa järjestysmiehiin. Björndalenin varmuus yhdestä sakosta huolimatta on mestarillista. Tosin melko tiukille meni tuon Svendsenin kanssa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


uaamies kirjoitti:

Veikkaukselle kivakertoiminen trio sisää:

JYP 1-KalPa X
Blues 1-Kärpät X
Fribourg-Davos 1

Lisäks:
Ampumahiihdos: Berger 1.90
Svendsen 2.35

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu