The great am....

The great american snuff film.


Onko kukaan nähnyt. Perustuu tositapahtumiin ja on kuulemma hurja kuva. En pidä semmosista raaoista elokuvista, joskus kuitenkin uteliaisuuttani kattonu sellasia.
1213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kyllähän tuo löytyy hyllystä. ei kyl mikään erityisen raaka taikka edes hyvä. hmmm, tositapahtumiin perustuva? no kyllähän siinä mainitaan että netistä voi löytää mm. elokuvan loppuunsisälletyn "aidon" snuff pätkän, sekä muutaman muun william allen gronen kuvaaman "snuff" pätkän.

mutta, william allen grone on TÄYSIN keksitty henkilö. lopputeksteissä mainitaan, että kaikki henkilöt/tapahtumat ovat fiktiivisiä ja keksittyjä. mutta elokuvaa mainostetaan onnistuneesti tositapahtumiin perustuvana. se onkin sitten ainut asia missä elokuva onnistuu.

jos aihe kiinnostaa, niin etsi ja katso. mutta et menetä mitään vaikka jättäisit väliin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


khhää kirjoitti:

The great american snuff film.


Onko kukaan nähnyt. Perustuu tositapahtumiin ja on kuulemma hurja kuva. En pidä semmosista raaoista elokuvista, joskus kuitenkin uteliaisuuttani kattonu sellasia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu