prinssit ja prinsessat saa jäärä kotia asentoon, lepäämään.
timo soini
nykäsöö äänet
10872
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
ääntä saa kun hallaahon hyllytti
Puoluevaltuusto valitsee ehdokkaat, ei Timo Soini.
Että annetaan Timolle vähintään 100000 ääntä matkaevääksi Prysseliin.
Nyt on nähty Persujen poliittinen ohjelma.Soini Brysseliin lihapatojen ääreen.Kyllä nyt EU vapisee.Taitaa elvistely poliittisena vaihtoehtona jäädä lyhyeksi?Varmempi vaihtoehto taitaa sittenkin olla Lasse Hautala Brysseliin. SH.
Timo Soinin saavan kymmenkertaisen kannatuksen Lassen verrattuna.
aikaan maanveljelys ja sika talous on ajettu alas.
Soini mennee peitii puollustaa. Olkaa te muut kotona
PersusSuomalaaset saa maistaa omaa lääkettään. Höpöpuolue. Muka köyhän asialla ja Soini nostaa rahat omaan taskuun Brysselistä niinkuin seppänenkin.
Meidän Lasse ei nostaisi palkkaa, eihän?
Soini on tämän hetken suurin omanedun tavoittelija ja takinkääntäjä.
Näillä palstoilla tosin ei omilla aivoilla ajateltuja ajatuksia kirjoitella, vaan niitä, joita on maaseudulla kerrattu sukupolvelta toiselle.
Soini on onnistunut vetämään äänestäjiä oikein kunnolla, siitä Timolle pisteet. Omaa etuaanhan ihmiset loppujen lopuksi tavoittelevat, vai mitä.
Puhukaa suomea, ruotsalaisilla on omat sivut ja opetelkaa puhumaan ja kirjoooooottamaan, ääliöt. p.s olisi Göranilla kireää takalistaa tarjoooolla, voi kristus notta mitä pöljiä.