Soini söi sanansa

Soinin alamäki alkoi. Kansa ei sulata sanansyöjiä.
Mitä Soini kuvittelee saavansa aikaan EU:ssa, muuta kuin ahneelle lisää rahaa.
2132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

On kait siellä perussuomalaisissa joku, joka pitää sanansa ?

Äänestä

ja kertoi nytkin ajatuksen muuttuneen. Muistellaan mitä kaikkea Väyrynen on sanonut ja sitten huomaamattomasti känntänyt takin monta kertaa. Viimeksi tuo kansanedustajan vaalihulluus. Mies luulee että on EU-vaalit. Mitä semmoisesta pitäisi ajatella?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Iirofani kirjoitti:

Soinin alamäki alkoi. Kansa ei sulata sanansyöjiä.
Mitä Soini kuvittelee saavansa aikaan EU:ssa, muuta kuin ahneelle lisää rahaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu