Safiiri ja teräs!!!

Muistaako kukaan sarjaa...

Muistaako kukaan Safiiri& Teräs sarjaa?? Oli ihan älyttömän hyvä ja kovasti kaipailen... Suomesta ei, vaan saa...Ihme, että ei ole julkaistu..

4

3025

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • englanniksi

      sanoilla 'sapphire and steel'....

      sieltä löytyi jos jonkin näköistä tietoa. kyllä on dvd ilmestynyt ja sitä oli suomeksi arvioitukin, mutta ei kyllä löytynyt suomen tavallisimmista nettikaupoista eli cdon.com ja discshop.fi:stä.

    • tuo----

      uusintana jokunen vuosi sitten...

      • parikin

        kertaa peräkkäin. Mutta mikäs siinä, MTV3 scifi voisi hyvin ottaa Safiirin ja teräksen ohjelmistoonsa ja pudottaa sen typerän Dr Whon pois.


      • Mberry
        parikin kirjoitti:

        kertaa peräkkäin. Mutta mikäs siinä, MTV3 scifi voisi hyvin ottaa Safiirin ja teräksen ohjelmistoonsa ja pudottaa sen typerän Dr Whon pois.

        Tuo sarja oli kamalan jännittävä, lapsena sitä telkasta katsoin ! Siinä oli hyvät näyttelijät, vaalea nainen Joanna Lumley eli sama kuin sarjassa Todella upeeta ! Onkohan tuossa dvd:ssä sitten suomenkielinen teksti,s iis Safiiri ja teräksessä ?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      14
      2063
    2. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      186
      1599
    3. Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä

      Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain
      Maailman menoa
      160
      1486
    4. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      100
      1362
    5. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      38
      1208
    6. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      141
      969
    7. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      84
      958
    8. Naiseni on todellinen seksipeto

      Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu
      Ikävä
      49
      952
    9. Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.

      Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      141
      858
    10. Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."

      Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks
      Suomalaiset julkkikset
      13
      847
    Aihe